Verslas

2013.10.15 12:18

Vyriausybė žada konsultuotis su „Chevron“

Vyriausybė žada konsultuotis su amerikiečių kompanija „Chevron“, kuri pasitraukė iš skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos konkurso. Jis spėja, jog tai galėjo lemti pastaruoju metu priimti Europos Parlamento ar Prancūzijos politikų sprendimai.

Vyriausybė žada konsultuotis su amerikiečių kompanija „Chevron“, kuri pasitraukė iš skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos konkurso. Premjeras A. Butkevičius spėja, jog kompanijos pasitraukimą iš skalūnų dujų konkurso galėjo lemti Europos Parlamento ar Prancūzijos politikų sprendimai.

Ministras Pirmininkas tikisi, kad artimiausiu metu pavyks susitikti ir pasikalbėti su „Chevron“.

„Mūsų Vyriausybės kancleris turėjo pokalbį, bus galima išdiskutuoti, kokia mūsų yra įstatyminė bazė dėl atliekamų žvalgybos darbų, norint sužinoti, ar mes turime skalūnų dujų. Jie patys pasisiūlė pateikti informaciją, kokia yra praktika ir teisinė bazė kitose šalyse. Tai, manau, nėra kategoriškai pasakyta „ne“, – LRT radijui kalbėjo A. Butkevičius.

A. Butkevičius atsakymo dėl „Chevron“ pasitraukimo ieško Strasbūre ir Paryžiuje

„Chevron“ iš skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos konkurso Lietuvoje galėjo pasitraukti ir dėl sprendimų Strasbūre bei Paryžiuje, mano premjeras Algirdas Butkevičius. Jis spėja, jog tai galėjo lemti pastaruoju metu priimti Europos Parlamento ar Prancūzijos politikų sprendimai.

„Argumentacija („Chevron“ – BNS) buvo tokia, kad nauja teisinė bazė jiems pablogino sąlygas daryti investicijas Lietuvoje. Aš manau, kad gali būti ir tarptautiniai tam tikri dalykai - girdėjote paskutiniu metu Europos Parlamento priimtus sprendimus, girdėtoje Prancūzijoje priimtą sprendimą, kad sprogdinimo būdu yra draudžiama ieškoti skalūnų dujų“, – interviu LRT radijui sakė A.Butkevičius.

Premjeras pabrėžė, jog „Chevron“ iš Lietuvos visiškai nepasitraukė – bendrovė toliau ieško dujų ir naftos.

„Jie ir toliau vykdo tam tikrus kitus darbus. Jie ne vien tik atlieka žvalgybos darbus, ieškant dujų, bet jie taip pat atlieka tam tikrus bandomuosius darbus, žiūrint, ar nėra naftos“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Premjero teigimu, iki šiol neaišku, ar Lietuva apskritai turi skalūnų dujų. „Pirmiausia būtų atliktas tyrimas, ar turime. Jie būtų pasakę „taip“ arba „ne“. Žinote, geologijos tarnybos vadovas Juozas Mackevičius, kuris atsistatydino, pasakė, kad jokių skalūnų dujų nėra. Nežinau, kodėl jis, kaip specialistas, darė tokias išvadas“, – sakė A. Butkevičius.

LRT.lt primena, kad JAV energetikos kompanija „Chevron“ iš skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos konkurso vakarų Lietuvoje pasitraukė spalio pradžioje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.