Verslas

2015.09.08 13:45

Dėl „Rail Baltica“ vėžės nepatenkintiems šiauliečiams siūloma bendradarbiauti su Klaipėdos uostu

Lidija Jankauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Jau beveik aišku – eurepinė geležinkelio vėžė „Rail Baltica“ eis ne per Šiaulius, o per Panevėžį. Pasipiktinusiems šiauliečiams patariama nenusiminti ir žvilgsnius kreipti į Klaipėdos uostą.

Jau beveik aišku – eurepinė geležinkelio vėžė „Rail Baltica“ eis ne per Šiaulius, o per Panevėžį. Pasipiktinusiems šiauliečiams patariama nenusiminti ir žvilgsnius kreipti į Klaipėdos uostą.

Susipažinę su poveikio aplinkai vertinimo studija, geležininkelininkai sako, kad yra beveik įtikinti, kad europinė vėžė šių vietų – tai yra Šiaulių – nesieks.

„Geriausias maršrutas, įvertinus visus parametrus tiek socialinius, tiek ekonominius, tiek aplinkosauginius, – vadinamoji raudonoji linija, kuri eina per Panevėžį“, – teigė „Lietuvos geležinkelių“ projekto „Rail Baltica“ direkcijos direktorius Antanas Zenonas Kaminskis.

Šiauliečiams siūloma tinkamai išnaudoti turimą vadinamąją rusišką geležinkelio vėžę, pabaigti statyti logistikos centrą ir bendradarbiauti su Klaipėdos uostu, kurio krovinių apimtys po rekonstrukcijos esą priartės prie 90 mln. tonų per metus. Apie 70 proc. šio kiekio galėtų keliauti per Šiaulius ir Radviliškį. 

„Prioritetai Šiauliams labai aiškūs – išnaudoti dabartinį transporto potencialą, autokelius, viešai vystyti logistikos centrą“, – aiškino bendrovės „Swecko Lietuva“ viceprezidentas Aidas Vaišnoras.

Tačiau tokios perspektyvos šiauliečių nevilioja. Pasak jų, poveikio aplinkai studijos rengėjai nepakankamai įvertino Šiaulių prioritetus.

„Tiesiant per Šiaulius, didžioji dalis trakto gali eiti šalia esamo geležinkelio. Nei sanitarinės zonos, nei taršos, nei pavojų tikrai nėra tiek, kiek studijoje parašyta – tokios objektyvios priežastys“, – sakė Šiaulių miesto vicemeras Juras Andriukaitis.

Studijos rengėjai sako atsižvelgsią į visas šiauliečių pastabas, tačiau abejoja, ar tai pakeis jų nuomonę – „Rail Baltica“ turi eiti per Panevėžį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.