Verslas

2013.10.13 21:27

Rusija ir Baltarusija gali atlikti neplanuotą lietuviškų pieno įmonių auditą

BNS 2013.10.13 21:27

Rusijos ir Baltarusijos specialistai gali atlikti neplaninį Lietuvos pieno įmonių patikrinimą iki šių metų pabaigos.

Rusijos ir Baltarusijos specialistai gali atlikti neplaninį Lietuvos pieno įmonių patikrinimą iki šių metų pabaigos.

Tai naujienų agentūrai „Interfax“ pareiškė Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybos „Rosselchoznadzor“ vadovas Sergejus Dankvertas, komentuodamas sekmadienį įvykusį telefoninį pokalbį su Baltarusijos vyriausiuoju valstybinės veterinarijos inspektoriumi Jurijumi Pivovarčiku.

„Kadangi kol kas negavome iš „Rospotrebnadzor“ duomenų apie lietuvių įmones, kurių tiekimą ji uždraudė, mes negalime dubliuoti jų produkcijos suvaržymų. Todėl priėmėme sprendimą įtraukti šias įmones į neeilinės inspekcijos (darbotvarkę)“, – sakė S. Dankvertas, turėdamas omenyje Rusijos vartotojų teisių apsaugos tarnybą, o ne „Rospotrebnadzor“.

Pasak jo, inspekcijos terminai bus nustatomi pagal inspekcijų kitose šalyse grafiką. „Tačiau tikiuosi, kad jos įvyks šiais metais“, – pažymėjo „Rosselchoznadzor“ vadovas.

Jis taip pat pabrėžė, kad per patikrinimą ypač didelis dėmesys bus skiriamas žaliavos tiekimui į tas Lietuvos pieno perdirbimo įmones, kurios turi teisę eksportuoti produkciją į Rusiją.

„Šiemet Lietuva stipriai padidino sūrio tiekimą į Rusiją, pirmą kartą jis gali pasiekti 40 tūkst. tonų, nors anksčiau neviršydavo 26–30 tūkst. tonų per metus. Dėl to atsiranda įtarimų, kad eksportuotojai į Rusijos Federaciją naudoja pieno miltelius iš įmonių, kurios nėra įtrauktos į tiekėjų Rusijos registrą, tarp jų – ir iš Europos (įmonių)“, – sakė S. Dankvertas. Jis nurodė, kad jei įtarimai pasitvirtins, tiekimas bus apribotas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.