Verslas

2013.10.13 17:20

Rusija pranešė PPO, kad Lietuvos pieno produktai jai atrodo nesaugūs

BNS 2013.10.13 17:20

Rusija pranešė Pasaulio prekybos organizacijai (PPO) apie pradėtus taikyti ribojimus Lietuvoje pagamintiems pieno produktams, kurių neįsileidžia beveik savaitę.

Rusija pranešė Pasaulio prekybos organizacijai (PPO) apie pradėtus taikyti ribojimus Lietuvoje pagamintiems pieno produktams, kurių neįsileidžia beveik savaitę.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius BNS sakė, kad Rusija užpildė nustatytą PPO formą.

„Tai nėra Rusijos skundas PPO, jie tiesiog užpildė formą ir informavo, kad lietuviškus pieno produktus laiko nesaugiais. Tačiau irgi nenurodė, kokius pažeidimus aptiko, kokie reikalavimai – cheminiai, mikrobiologiniai – pažeisti“, – BNS sakė J.Milius.

Pasak jo, Lietuva savo ruožtu kreipėsi į Europos Komisiją (EK), kurios atstovai gerai žino susiklosčiusią situaciją, ir laukia Komisijos veiksmų.

Europos Sąjungos prekybos komisaras Karelis de Guchtas spalio pradžioje pareiškė, jog „prekybos karo“ su Rusija atveju reikia laikytis rimties ir kreiptis į Pasaulio prekybos organizaciją.

Lietuvos Vyriausybė sakė neatmetanti galimybės kreiptis į PPO, tačiau pabrėžia, kad toks žingsnis įmanomas tik kartu su Europos Komisija.

Rusijos embargas lietuviškiems pieno produktams realiai taikomas nuo praėjusio antradienio.

Lietuva iki šiol nėra gavusi jokių oficialių duomenų, kurie pagrįstų Rusijos argumentus dėl kokybės trūkumo.

Rusijos vartotojų teisių priežiūros tarnybos „Rospotrebnadzor“ vadovas Genadijus Oniščenka, kurio sprendimu Lietuvos pieno produkcija neįleidžiama į šalį, po praėjusį penktadienį įvykusio susitikimo su Lietuvos delegacija pareiškė, kad lietuviški pieno gaminiai gali sugrįžti į Rusijos rinką, jei problemos bus išspręstos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.