Verslas

2013.10.11 13:24

Prekybininkai: bus daugiau pieno produktų – bus akcijų ir nuolaidų

Pieno perdirbėjai derasi su prekybos centrais dėl galimybės Rusijos rinkai skirtus produktus parduoti Lietuvoje. Jei derybos pavyks, tokių produktų parduotuvėse atsiras kitos savaitės pradžioje. Prekybininkai sako, kad dėl perteklinės produkcijos lentynose pieno gaminiai gali atpigti.

Pieno perdirbėjai derasi su prekybos centrais dėl galimybės Rusijos rinkai skirtus produktus parduoti Lietuvoje. Jei derybos pavyks, tokių produktų parduotuvėse atsiras kitos savaitės pradžioje. Prekybininkai sako, kad dėl perteklinės produkcijos lentynose pieno gaminiai gali atpigti.

Rusijai pradėjus lietuviškų pieno produktų blokadą, perdirbėjai ėmė skubiai perdėlioti strategiją. Teigiama, kad dalis gaminių bus nukreipta į Vakarų Europos rinkas, dalis liks sandėliuose, kiti produktai greičiausiai keliaus į Lietuvos prekybos centrus.

„Tikrai noriu pasakyti, kad tai tikrai bus nedidelė dalis. Atsiranda tos perteklinės produkcijos, tad ar kainų pokytis ar galėtų būti? Tikrai dar nenorėčiau komentuoti, dar modeliuojam“, – LRT televizijai sakė Gintaras Bertašius, „Vilkyškių pieninės“ generalinis direktorius.

Pasak pieno perdirbėjų, didžiausia problema kyla dėl produktų, kurių realizacijos laikas vos kelios dienos – desertinių gaminių, varškės, jogurtų. Tuo metu Rusijai gaminti sūriai Lietuvos parduotuvėse pasirodys tik po kurio laiko.

„Tikriausiai ne artimiausiomis dienomis, nes mes dar mes turim to sūrio, kurį mes planuotai gaminam Lietuvai, tai viskas bus parduodama eilės tvarka. Sūrio gaminimo procesas yra mažiausiai pusantro mėnesio, taigi apie tokį laiko tarpą ir kalbama“, – sako „Rokiškio sūrių“ valdybos pirmininkas Dalius Trumpa.

Prekybininkai kalba apie akcijas ir nuolaidas

Didžiausi Lietuvos prekybos centrai sako, kad su pieno perdirbėjais derybos dėl į Rusiją neišvežtos produkcijos jau prasidėjo. Kiek jos truks, esą sunku pasakyti, nes kol kas neaiškūs nei produkcijos kiekiai, nei jos galiojimo terminai.

Nors perdirbėjai nenori atskleisti, ar produktų kaina mažės, prekybos centrai neabejoja, kad norint parduoti išaugusius kiekius pirkėjams teks pasiūlyti nuolaidų.

„Trumpalaikėje perspektyvoje laimės vartotojas, kadangi parduoti didesnius kiekius pieno produktų galima rengiant akcijas, teikiant nuolaidas, tad pieno produktų kaina turėtų šiek tiek pamažėti. Kalba eina ne tik apie tuos Rusijos rinkai skirtus produktus, (...) bet ir apie Lietuvos rinkai skirtus produktus“, – LRT televizijai teigė „Maxima LT“ komunikacijos vadovė Renata Saulytė.

Supirkimo kainos žada nemažinti

Tuo metu ūkininkai jau pradėjo svarstyti, kaip Rusijos blokada paveiks pieno supirkimo kainas ir kiekius. Kai kurie gamintojai žada, kad pieną supirkinės ir toliau, nes iš žaliavos bus gaminami sūriai ir tie produktai, kurie keliauja į kitas rinkas.

„Mes turime alternatyvius kanalus ir kol pasaulyje pieno poreikis yra – ir šiuo metu rinka yra gana aukštame pieno kainų lygyje – mes esame optimistai ir galvojame, kad iki metų pabaigos niekas neturėtų keistis“, – teigia kooperatyvo „Pienas LT“ vadovas Naglis Narauskas.

Prekybos centrų teigimu, jei derybos su pieno perdirbėjais bus sėkmingos, Rusijos rinkai gaminiai jų lentynose pasirodys po savaitgalio.