Verslas

2013.10.10 15:27

Konservatoriai padavė ministeriją į teismą dėl informacijos apie derybas su „Gazprom“

LRT.lt 2013.10.10 15:27

Seimo konservatoriai kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, siekdami iš Energetikos ministerijos išsireikalauti informacijos apie Lietuvos poziciją derybose su „Gazprom“. Ministerija anksčiau šią informaciją suteikti atsisakė.

Seimo konservatoriai kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, siekdami iš Energetikos ministerijos išsireikalauti informacijos apie Lietuvos poziciją derybose su „Gazprom“. Ministerija anksčiau šią informaciją suteikti atsisakė.

Į teismą kreipėsi Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Andrius Kubilius ir frakcijos narys Dainius Kreivys.

Kaip teigiama TS-LKD išplatintame pranešime, į Vyriausybę jie kreipėsi remdamiesi žiniasklaidoje paskelbta informacija, kad Vyriausybė derybose su Rusijos dujų koncernu ,,Gazprom“ gali atsisakyti šiai bendrovei pareikšto 5 mlrd. litų vertės ieškinio arbitraže.

Konservatoriai ankstesniu kreipimusi į premjerą Algirdą Butkevičių prašė pateikti Lietuvos Respublikos vardu pateiktų dokumentų „Gazprom“ kopijas Seimui, kad su jais galėtų susipažinti šiuo klausimu besidomintys Seimo nariai. Taip pat A. Butkevičiaus rugsėjo 6 d. susitikimo su „Gazprom“ vadovu Aleksejumi Mileriu atmintinę.

Vėliau buvo kreiptasi į energetikos ministrą Jaroslavą Neverovičių, prašant pateikti „Gazprom“ pateiktų dokumentų kopijas.

Konservatorių išplatintame pranešime teigiama, kad „po ilgų susirašinėjimų informacija nebuvo pateikta, motyvuojant derybų slaptumu, nors abu parlamentarai turi teisę susipažinti su slapta valstybės informacija“.

Kreipimesi į teismą Seimo nariai rašo: „Seimo nario laisvas mandatas turi būti naudojamas taip, kad Seimas galėtų efektyviai veikti Tautos ir Lietuvos valstybės interesais, kad jis deramai vykdytų savo konstitucinę priedermę atstovauti Tautos interesams. Konstitucijos 61 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad Seimo narys turi teisę pateikti paklausimą Ministrui Pirmininkui, ministrams, kitų valstybės institucijų, kurias sudaro arba išrenka Seimas, vadovams. Šie privalo atsakyti žodžiu ar raštu Seimo sesijoje Seimo nustatyta tvarka. Seimo nario teisės ir pareigas reglamentuojančio įstatymo galią turinčio Lietuvos Respublikos Seimo statuto 9 straipsnio 1 dalies 11 punkte taip pat nustatyta, kad Seimo narys turi teisę kreiptis su paklausimais į Vyriausybės narius, kitų valstybės institucijų vadovus, pateikti jiems, taip pat Seimo pareigūnams klausimų. Taigi Seimo nario teisė kreiptis su paklausimu į Ministrą Pirmininką ir ministrus kyla iš jo, kaip Tautos atstovo, teisinio statuso“.

Pareiškėjų nuomone, nepateikus informacijos buvo apribota Konstitucijos 61 straipsnis ir pažeidžiamas Seimo nario laisvo mandato principas.