Verslas

2013.10.10 15:32

Prašo ES kompensuoti pienininkų nuostolius

BNS 2013.10.10 15:32

Lietuva ketina Europos Sąjungos (ES) prašyti kompensuoti patirtus nuostolius dėl Rusijos taikomų pieno produktų eksporto suvaržymų, sako premjeras Algirdas Butkevičius.

Lietuva ketina Europos Sąjungos (ES) prašyti kompensuoti patirtus nuostolius dėl Rusijos taikomų pieno produktų eksporto suvaržymų, sako premjeras Algirdas Butkevičius.

„Susitikime su eurokomisaru Algirdu Šemeta iškėlėm net tokį klausimą: kadangi čia yra visos Europos Sąjungos problema, gal būtų galima nuostolius padengti iš Europos Sąjungos atskiros finansavimo programos“, – ketvirtadienį Seime per Vyriausybės valandą informavo premjeras.

Vėliau BNS paklaustas, kieno nuostoliai būtų kompensuoti, A.Butkevičius pabrėžė, kad kalba eina apie pieno produktų gamybos verslą.

„Mes pasiūlėme kaip vieną iš variantų – gal būtų galima kompensuoti verslininkams patirtus nuostolius“, – teigė premjeras.

Europarlamentaras Zigmantas Balčytis anksčiau BNS teigė, kad Lietuvos žemės ūkis dėl suvaržymų į Rusiją patiria ypač didelių nuostolių, nes dėl mažesnių palyginti su kitomis ES valstybėmis išmokų neturi pasirinkimo, kur parduoti savo produkciją.

Finansų analitikas Tadas Povilauskas BNS yra sakęs, jog įmonių patirti nuostoliai pasimatys paskutinio šių metų ketvirčio finansiniuose rezultatuose. Anot jo, į naujienas neigiamai reaguoja ir investuotojai.

Rusija rugsėjį prekėms iš Lietuvos ir Lietuvos vežėjams įvedė griežtą patikrą muitinėse, o šią savaitę visiškai sustabdė lietuviškų pieno produktų importą.

Pernai į Rusiją buvo eksportuota 523 mln. litų vertės lietuviškos kilmės pieno produktų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.