Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Investuoti Danijoje lietuviai bijo

Į Lietuvą atvykusį Danijos Princą Frederiką lydi daugiau nei 20-ies verslo įmonių delegacija, norinti rasti partnerių lietuvių ir daugiabučių renovacijos projektams. Tačiau danai apgailestauja, kad investuoti jų šalyje lietuviai bijo. Pirmiausiai – dėl didelių verslo pradžios išlaidų.

Į Lietuvą atvykusį Danijos Princą Frederiką lydi daugiau nei 20-ies verslo įmonių delegacija, norinti rasti partnerių lietuvių ir daugiabučių renovacijos projektams. Tačiau danai apgailestauja, kad investuoti jų šalyje lietuviai bijo. Pirmiausiai – dėl didelių verslo pradžios išlaidų.

Lietuvos-Danijos verslo forume susirinko pilnutėlė salė abiejų šalių verslininkų. Viena iš temų – kokiose naujose srityse galima bendradarbiauti.

Dabar Lietuvoje jau veikia per 200 daniško kapitalo įmonių. Lietuvos prezidentė viliasi, kad čia atsiras dar daugiau verslo perspektyvų.

„Tikiuosi, kad vis daugiau Danijos verslo atras, kad Lietuva yra ne tik patraukli vartotojų rinka, palyginus su kitais žemynais. Mes esame artimi savo darbo kultūra – aukšta kvalifikacija, pareigingumas. Vienas kitą suprantame ir galime dirbti vienoje komandoje“, – forume kalbėjo Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pagal tiesiogines užsienio investicijas Danija – septintoji Lietuvoje. Investuota suma – daugiau nei pusantro milijardo litų. Beveik trečdalis – gamybos sektoriuje.

Svarbi abiem šalims ir tarpusavio prekyba. Per pusmetį eksportas į Daniją didėjo beveik 14, importas iš jos – beveik 8 procentais. Daugiausiai į Daniją Lietuva siunčia baldų ir medienos, o įsiveža katilų ir kitų įrenginių.

Patys danai sako, kad investuoti jų šalyje lietuviai prisibijo, nors įkurti įmonę ten užtrunka vos kelias valandas. Letuvius gąsdina didelės išlaidos.

„Lietuvių verslininkai dažnai išsigąsta, sužinoję, kiek kainuoja pradėti verslą Danijoje. Brangiai kainuoja vien nusamdyti gerą pardavimų vadybininką ir viskuo jį aprūpinti – tai kainuotų apie 600–800 tūkst. litų per metus. Tačiau lietuviams vertėtų būti drąsesniems, nes nemažai perspektyvų yra informacinių technologijų verslui, ypač Kopenhagoje“, – tikino Danijos prekybos rūmų prezidentas Thomas Solupajevas-Ronlevas.

„Danija yra labai arti. Verslo kultūra yra labai panaši į Lietuvos. Lietuva iš tikrųjų turi labai daug privalumų prieš Daniją. Viena iš jų – padėtis. Galvodamos apie augimą, danų įmonės žvalgosi į rytus, į Rusiją, į buvusias Tarybų Sąjungos šalis, kur galima parduoti daugiau savo produktų. Gaminant Lietuvoje, prekes galima labai lengvai eksportuoti nebūnant Rusijoje“, – dėstė „Investuok Lietuvoje“ generalinė direktorė Milda Dargužaitė.

Danai norėtų bendradarbiauti daugiabučių renovacijos projektuose. Ir nebūtinai Lietuvoje, bet ir kitose Rytų Europos šalyse. Danų verslininkų planuose – bendra komanda su lietuviais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi