Verslas

2013.10.09 17:18

Rusijai pagrasinus pieno produktų uždraudimu – Nyderlandų atsiprašymas

15min.lt, LRT.lt, ELTA 2013.10.09 17:18

Rusijos žemės ūkio priežiūros tarnyba „Rosselchoznadzor“ pranešė, jog turi įtarimų dėl Nyderlandų pieno gamintojų į Rusiją eksportuojamų pieno produktų.

Rusijos žemės ūkio priežiūros tarnyba „Rosselchoznadzor“ pranešė, jog turi įtarimų dėl Nyderlandų pieno gamintojų į Rusiją eksportuojamų pieno produktų, praneša 15min.lt.

Tarnybos vadovas Sergejus Dankvertas naujienų agentūrai „Interfax“ pareiškė, kad į Rusiją tiekiamų pieno produktų iš Nyderlandų kokybė, preliminariais duomenimis, netinkama.

Kaip skelbia naujienų agentūra „Interfax“, tyrimas dėl pieno produktų iš Nyderlandų bus atliktas spalio 12 d.

Nyderlandai atsiprašė Rusijos

Trečiadienį pasklidus žinioms apie priekaištus olandiškiems pieno produktams Nyderlandų užsienio reikalų ministras atsiprašė Maskvos už Rusijos diplomato sulaikymą Hagoje ir pripažino, kad buvo pažeista jo diplomatinė neliečiamybė, skelbia naujienų agentūra „Reuters“, kurią cituoja ELTA.

Rusijos ambasados Hagoje atstovai sakė, kad praeitą savaitgalį policija įsiveržė į diplomato Dmitrijaus Borodino namus, primušė jį lazda ir kelioms valandoms sulaikė. Pareigūnus dėl diplomato elgesio iškvietė kaimynai.

Anksčiau Nyderlandų užsienio reikalų ministerija pranešė, kad vyriausybė atsiprašys Maskvos, jei per policijos tyrimą bus nustatyta, kad buvo pažeista D. Borodino suteikta pagal Vienos konvenciją diplomatinė neliečiamybė.

Antradienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareikalavo Nyderlandų atsiprašyti dėl tariamo rusų diplomato užpuolimo ir arešto sostinėje Amsterdame. Rusija pareiškė protestą dėl elgesio su Dmitrijumi Borodinu ir teigė, jog tai grubus tarptautinių diplomatijos taisyklių pažeidimas.