Verslas

2013.10.09 14:43

D. Medvedevas Lietuvai palinkėjo sėkmės, bet pieno produktų neparagavo

ELTA 2013.10.09 14:43

Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas Maskvoje vykstančioje parodoje „Auksinis ruduo“ stabtelėjo prie Lietuvos stendo, tačiau nespėjo paragauti lietuviškų produktų.

Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas Maskvoje vykstančioje parodoje „Auksinis ruduo“ stabtelėjo prie Lietuvos stendo, tačiau nespėjo paragauti lietuviškų produktų.

Pasak Žemės ūkio ministerijos atstovės spaudai Ramunės Visockytės, D. Medvedevas vos per pusvalandį turėjo apeiti 25 šalių stendus.

„Prie Lietuvos stendo jis stabtelėjo, su ministru persimetė keliais žodžiais, palinkėjo Lietuvai sėkmės“, – Eltai sakė R. Visockytė.

Pasak Žemės ūkio ministerijos atstovės, trumpo susitikimo metu neužteko laiko aptari susidariusią situaciją dėl pieno produktų importo ribojimo.

„Mūsų delegacija neturėjo laiko net pradėti kažką kalbėti, ir kitos delegacijos taip pat. Jis (D. Medvedevas – ELTA) prie visų ėjo ir sakė: „linkiu sėkmės“, – sakė R. Visockytė.

D. Medvedevas nerado laiko ir paragauti parodoje pristatomų produktų, taip pat – ir lietuviškos pieno produkcijos.

Lietuvos delegacija tikisi, kad žemės ūkio ministrui Vigilijui Juknai vizito Maskvoje metu pavyks susitikti su Rusijos atstovais aptarti susidariusią situaciją.

Delegacijos sudėtyje kaip Seimo tarpparlamentinių ryšių su Rusija grupės vadovas yra ir „darbietis“ Viktoras Uspaskichas.

Po to, kai D. Medvedevas pasisveikino su delegacijos dalyviais, V. Uspaskichas pakvietė Rusijos premjerą užeiti apžiūrėti stendą.

„Bet jis atsakė: „kitą kartą“, palinkėjo sėkmės ir tiek“, – sakė V. Uspaskichas, kuriam tai buvo pirmas susitikimas su D. Medvedevu. Parlamentaras prisiminė prieš tai kartą, per kadenciją baigusio Prezidento Valdo Adamkaus vizitą į Maskvą, turėjęs galimybę susitikti Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

Rusijai taikant ribojimus lietuviško pieno produkcijai, V. Uspaskichas sakė Maskvoje pajutęs dvejopų reakcijų.

„Kai kurie net iš valstybinių institucijų aplinkos prieina, išreiškia palaikymą, kai kurie praeina tylomis, nieko nekomentuoja“, – dėstė V. Uspaskichas.

Kaip ELTA jau rašė, Rusija pirmadienį viešosios informacijos kanalais pranešė ribojanti kai kurių Lietuvos pieno produktų importą.