Verslas

2015.09.08 13:45

Seimo komitetas nepritarė naujoms PVM lengvatoms

ELTA 2015.09.08 13:45

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas bendru sutarimu nepritarė Seimo narių pateiktoms Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisoms, kuriose buvo siūloma įteisinti naujas PVM lengvatas.

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas bendru sutarimu nepritarė Seimo narių pateiktoms Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisoms, kuriose buvo siūloma įteisinti naujas PVM lengvatas.

Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 19 straipsnio pakeitimo projektu buvo siūloma knygoms ir neperiodiniams informaciniams leidiniams vietoj dabar taikomo lengvatinio 9 procentų PVM tarifo taikyti 5 procentų PVM tarifą, (šį tarifą taikyti ir knygų ir neperiodinių leidinių skaitmeninėms versijoms), o šių leidinių leidybai būtino poligrafinio popieriaus ir spausdinimo paslaugų įsigijimui vietoj šiuo metu taikomo standartinio (21 procento) PVM tarifo taikyti lengvatinį 9 procentų PVM tarifą.

Komitetas pasiūlė Seimui šį įstatymo projektą atmesti. Tokį sprendimą parlamentarai argumentavo tuo, kad pasiūlymas dėl lengvatinio PVM tarifo taikymo leidybai būtino poligrafinio popieriaus ir spausdinimo paslaugų įsigijimui bei knygų ir neperiodinių informacinių leidinių skaitmeninėms versijoms neatitiktų 2006 m. lapkričio 28 d. Tarybos direktyvos dėl pridėtinės vertės mokesčio bendros sistemos nuostatų, pagal kurias lengvatiniai PVM tarifai gali būti taikomi tik šioje direktyvoje nurodytoms prekių ir paslaugų grupėms. Seimo Biudžeto ir finansų komiteto nariai, priimdami sprendimą, įvertino ir galimus valstybės biudžeto pajamų praradimus.

Komitetas taip pat pasiūlė Seimui atmesti Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 62 straipsnio pakeitimo projektą, kuriuo siūloma leisti atskaityti pirkimo arba importo PVM už lengvuosius automobilius, skirtus vežti ne daugiau kaip 8 žmones (neskaičiuojant vairuotojo), arba nurodytos klasės automobilius, priskiriamus visureigių kategorijai, kurie atitinka naujos transporto priemonės sąvoką ir kurių vertė (įskaitant PVM) ne didesnė kaip 121 tūkst. litų.

Komiteto sprendimą lėmė tai, kad siūloma PVM lengvata sudarytų prielaidas nevienodoms konkurencinėms sąlygoms tarp ūkio subjektų, pasiūlymas nėra ekonomiškai pagrįstas, o valstybės biudžetas per metus netektų reikšmingos PVM pajamų dalies – apie 60 mln. litų.