Naujienų srautas

Verslas2013.10.09 07:37

EP griežtai vertina Rusijos veiksmus, nukreiptus prieš Lietuvos vežėjus

Europos Parlamento nariai griežtai vertina Rusijos veiksmus, nukreiptus prieš Lietuvos vežėjus ir prekes. Plenarinėje sesijoje europarlamentarai palaikė Lietuvą ir ragino Europos Komisiją kuo skubiau imtis veiksmų, kad trukdžiai prekybai be pateisinamos priežasties būtų nutraukti.

Europos Parlamento nariai griežtai vertina Rusijos veiksmus, nukreiptus prieš Lietuvos vežėjus ir prekes. Plenarinėje sesijoje  europarlamentarai palaikė Lietuvą ir ragino Europos Komisiją kuo skubiau imtis veiksmų, kad trukdžiai prekybai be pateisinamos priežasties būtų nutraukti.

Šį kartą visų Parlamento politinių frakcijų atstovai pasisakė vieningai – Rusija turi kuo skubiau nutraukti lietuviškų prekių ribojimą, o Europos Komisija imtis veiksmų, kad būtų išaiškintos priežastys ir ateityje tai nepasikartotų.

Vienas iš diskusijos parlamente inicijatorių vokietis Danielius Caspary teigė, kad negalima leisti vienai mažiausių Europos Sąjungos narių kentėti tik dėl to, kad artinasi Rytų partnerystės susitikimas. Parlamentarė Laima Andrikienė po diskusijos tikisi realių Europos Komisijos veiksmų.

„Komisaras, beje, apibendrindamas mūsų diskusiją pasakė, kad aš galiu išsikviesti Rusijos ambasadorių ir pareikalauti jo pasiaiškinimų“, – sako L. Andrikienė.

Trečiadienį Lietuvos europarlamentarų iš Europos liaudies partijos iniciatyva Parlamento nariai bus vaišinami lietuviškais sūreliais, kurių Rusija į savo rinką neįsileido. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi