Verslas

2015.09.08 13:45

Pienininkų blokada: estai nesibaimina, latviai tikisi pasekmių

BNS2015.09.08 13:45

Rusijos embargo lietuviškiems pieno produktams poveikis Estijos rinkai nebus didelis, tačiau pasekmes gali pajusti Latvija.

Rusijos embargo lietuviškiems pieno produktams poveikis Estijos rinkai nebus didelis, tačiau pasekmes gali pajusti Latvija.

„Be abejo, tai neigiamai atsilieps aktyviai į Lietuvą eksportuojantiems Estijos pieno perdirbėjams. Be to, Lietuvos pieno perdirbėjai gali surengti kampaniją Estijoje. Tačiau esminių permainų Estijos pieno rinkoje laukti neverta“, – agentūrai BNS sakė Estijos pieno sąjungos vadovas Janusas Murakas.

Jo žodžiais, paklausa tarptautinėje pieno produktų rinkoje dabar yra gana didelė, ir Lietuvos gamintojams neturėtų kilti didelių sunkumų realizuoti produkciją, nors ir ne pačiomis geriausiomis sąlygomis.

„Bet kuriuo atveju, paklausa tarptautinėje rinkoje iki pavasario bus stabili. Tuo tarpu Estijos rinka Lietuvos pieno perdirbėjams yra per maža ir nėra labai svarbi“, – pridūrė J.Murakas.

Latvijos žemės ūkio ministrė Laimdota Straujuma pareiškė, jog nuo Rusijos embargo lietuviškiems pieno produktams nukentės ir Latvija.

Ji teigia, kad Lietuva eksportuoja į Rusiją apie 39 proc. pieno produkcijos, o Latvija į Lietuvą išgabena apytikriai penktadalį pieno, todėl kyla klausimas, ar Lietuvos pieno perdirbėjai pirks žaliavos Latvijoje, jei Rusijos rinka jų produkcijai taps nebeprieinama.

Be to, pasak L.Straujumos, Rusijai sustabdžius lietuviškų pieno produktų importą, jie gali plūstelti į Latviją, ir kaimynė atidžiai stebės, ar nebandoma jų realizuoti dempingo kainomis.

Ministrė pabrėžė, jog Latvijos maisto ir veterinarijos tarnyba paragino į Rusijos eksportuojančius Latvijos pieno perdirbėjus skirti ypatingą dėmesį produkcijos kokybei.

Ministrės teigimu, Latvija gali padidinti pieno produktų eksportą į Rusiją, tačiau tam eksporto leidimus iš Rusijos turėtų gauti daugiau Latvijos pieno perdirbėjų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.