Verslas

2015.02.12 21:36

Recesija Graikijoje bus didesnė nei tikėtasi, teigia premjeras

LRT.lt2015.02.12 21:36

Graikijoje nuosmukis šiais metais bus daug didesnis nei tikėtasi, o ekonomika trauksis „daugiau kaip 7 proc.“, antradienį pareiškė šalies premjeras Antonis Samaras. 

Graikijoje nuosmukis šiais metais bus daug didesnis nei tikėtasi, o ekonomika trauksis „daugiau kaip 7 proc.“, antradienį pareiškė šalies premjeras Antonis Samaras.

Centrinis bankas anksčiau prognozavo, kad jau penkerius metus smunkanti ekonomika šiemet trauksis dar 4,5 proc.

A. Samaras parlamentarams teigė, kad „svarbiausias tikslas – sustabdyti recesiją ir pradėti atsigavimą“. Nedarbas šalyje artėja prie 24 proc.

Anot premjero, per ketverius metus nedarbą „galima sumažinti iki 10 proc.“, pabrėždamas, kad Graikija, nors ir vėluodama, toliau laikysis mainais už du finansininkės pagalbos paketus Europos Sąjungai ir Tarptautiniam valiutos fondui duotų įsipareigojimų.

„Turime greitai kompensuoti už šiuos vėlavimus“, – teigė A. Samaras.

Tuomet jis griežtai sukritikavo užsienio pareigūnus, kurie teigia, kad Graikija nesugebės išlikti 17 narių turinčioje euro zonoje, šiuos tvirtinimus pavadindamas „neatsakingais“.

„Jie pakerta Graikijos pastangos. Mes darome, ką galime, kad šalį pastatytume ant kojų, o jie daro, ką gali, kad mus sužlugdytų“, – tvirtino jis.

Antradienį į Graikiją sugrįžo Europos Sąjungos, TVF ir Centrinio banko auditoriai, kurie vertins pažangą siekiant ekonominių tikslų ir vykdant reformas, kurios numatytos finansinės pagalbos programoje.

Graikija nukrypo nuo plano ir tvirtino, kad jai reikėtų daugiau laiko tikslams įgyvendinti. Tai pakurstė kalbas, kad šalis gali negauti kitos finansinės paramos dalies ir tuomet bus priversta palikti euro zoną. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt