Verslas

2013.10.09 10:51

Ministerija: Lietuvos pieno produktai sulaikomi Rusijos muitinėse

BNS 2013.10.09 10:51

Lietuvos pieno perdirbėjų produkcija antradienį sulaikoma vidinėse Rusijos muitinėse, BNS patvirtino Žemės ūkio ministerijos atstovas Rimantas Krasuckis.

Lietuvos pieno perdirbėjų produkcija antradienį sulaikoma vidinėse Rusijos muitinėse, BNS patvirtino Žemės ūkio ministerijos atstovas Rimantas Krasuckis.

„Per pietus gavau informacijos, kad produktai pervažiavo sieną, bet neišmuitinami vidinėse muitinėse. Kalbama, kad neva neveikia sistema (informacinė – BNS), bet neoficialiais duomenimis, tiesiog muitines pasiekė G. Oniščenkos raštas“, – BNS sakė Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento direktorius R. Krasuckis.

Paklaustas, kurių bendrovių produkcija sustabdyta, R. Krasuckis teigė nenorintis to atskleisti, nes tai nėra oficiali informacija, tačiau, pasak jo, tai yra smūgis didžiausiems perdirbėjams.

„Mes oficialiai nesame gavę informacijos, bet darome veiksmus, ką galime. Žemės ūkio ministras išvyksta į Maskvą, derinami susitikimai su pareigūnais, kurie gali daryti įtaką situacijai, – tiek su G. Oniščenka, tiek su „Rosselchoznazdor“ vadovu (Sergejumi Dankvertu – BNS). O daugiau šiandien negaliu pakomentuoti“, – teigė ministerijos atstovas.

Tačiau, pasak jo, kol kas neaišku, ar tai tikrai pienininkų blokada.

„Visai užtikrintai negalime pasakyti. Matysime po šitos paros, nes kai kurie kroviniai nuvyko. Ne visai visi kroviniai, kurie pervažiavo, yra sulaikyti arba grąžinti. Tai toks neaiškumas“, – aiškino R. Krasuckis.

Pasak jo, žuvies ir mėsos eksportuotojai kol kas nepranešė, kad jiems būtų taikomi kokie nors apribojimai.

Laišką gavo pirmadienį

Kad Rusijos muitinė pirmadienį gavo šalies vartotojų teisių gynimo tarnybos „Rospotrebnadzor“ vadovo Genadijaus Oniščenkos nurodymą stabdyti Lietuvos pieno įmonių produkcijos įvežimą ir persiuntė šią informaciją regionams, BNS patvirtino ir Rusijos muitinės atstovas.

„Rospotrebnadzor“ laišką gavome pirmadienį, jame nurodoma stabdyti lietuviškos pieno produkcijos įvežimą. Kalbama tik apie pieno produktus“, – BNS sakė Rusijos muitinės atstovas, nenorėjęs skelbti savo pavardės.

Pasak jo, G. Oniščenkos įsakymas realiai įsigaliojo nuo jo pasirašymo dienos, tačiau jį gavusi muitinė neturi teisės praleisti produkcijos be „Rospotrebnadzor“ leidimo.

Remiantis anksčiau Rusijos muitinės departamento gautu nurodymu iš „Rospotrebnadzor“, Rusijos muitinė griežčiau tikrina ir Lietuvoje pagamintą mėsos bei žuvies produkciją.

„Rospotrebnadzor“ pirmadienį pranešė davusi nurodymą muitinei neįleisti pieno gaminių iš Lietuvos. Tarnyba motyvavo susilpnėjusia pieno produktų kokybės priežiūra Lietuvoje.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba antradienį ketina išsiųsti paklausimą „Rospotrebnadzor“ ir paprašyti oficialių duomenų, kuriais remiantis stabdomas Lietuvos pieno produkcijos importas. „Rospotrebnadzor“ savo tinklapyje viešai paskelbus apie konkrečius kokybės trūkumus, Lietuva norėtų pamatyti oficialius duomenis, tyrimų protokolus.

Lietuvos statistikos departameto duomenimis, lietuviškų pieno produktų eksportas į Rusiją šių metų sausio – liepos mėnesiais sudarė 33,7 proc., į ES – 58,9 proc. viso šių produktų eksporto.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.