Verslas

2015.09.08 13:45

Premjeras: pervedimai į privačius pensijų fondus nebus stabdomi

BNS2015.09.08 13:45

Algirdas Butkevičius pirmadienį pareiškė, jog nuo kitų metų nežadama stabdyti pervedimų iš „Sodros“ į privačius pensijų fondus.

Algirdas Butkevičius pirmadienį pareiškė, jog nuo kitų metų nežadama stabdyti pervedimų iš „Sodros“ į privačius pensijų fondus.

„Jokių staigių sprendimų negali būti priimta ir negali būti. Tai turi būti suderinti pasiūlymai arba paruošta tam tikra programa, kuri iš dalies netgi leistų ir pačioms įmonėms dalyvauti antros ar trečios pakopos pensijų fonduose per mokestines lengvatas, pavyzdžiui, per suinteresuotumą už darbuotojus irgi pervesti dalį pinigų į tuos fondus“, – pirmadienį žurnalistams sakė A.Butkevičius.

Galiu pasakyti, kad nuo kitų metų jokių stabdymų tikrai į pensijų fondus nebus“, – pridūrė premjeras.

Jis pabrėžė, jog privatūs pensijų fondai turi egzistuoti, nes jie turi didelės įtakos makroekonominei politikai.

Premjero patarėjas Stasys Jakeliūnas pirmadienį pareiškė, jog remia idėją nuo kitų metų stabdyti pervedimus į privačius pensijų fondus.

Nuo šių metų balandžio 1 dienos galima iš antros pakopos pensijų fondų grįžti į „Sodrą“ arba pasilikti pensijų fonduose. Pasiliekantys pensijų fonduose dar gali spręsti, ar skirti papildomų lėšų kaupimui, ir taip gauti valstybės paskatą. Apsispręsti gyventojams Seimas yra leidęs iki šių metų gruodžio. Nauji pensijų fondų dalyviai gali rinktis tik tu variantus – vien „Sodrą“ arba dalyvaujant antroje pakopoje skirti ir papildomų lėšų kaupimui, ir taip gauti valstybės paskatą.

Nuo 2016 metų papildomos asmens lėšomis mokamos įmokos dydis sieks 2 proc. dalyvio draudžiamųjų pajamų, iš valstybės biudžeto mokamos įmokos dydis – 2 proc. vidutinio šalies darbo užmokesčio.

Antros pensijų pakopos fonduose rugsėjo 1 dienos duomenimis sukaupta 5,1 mlrd. litų.

Šių metų spalio 1-ąją 750-800 tūks. šalies gyventojų mokėjo įmokas „Sodrai“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt