Verslas

2013.10.07 15:21

G. Oniščenka: Lietuva mums oro sąlygų nenustatinėja

BNS2013.10.07 15:21

Rusijos vartotojų teisių priežiūros tarnybos „Rospotrebnadzor“ vadovas Genadijus Oniščenka pareiškė laukiantis, kada bus atnaujintos derybos su Lietuva dėl pieno produktų tiekimo.

Rusijos vartotojų teisių priežiūros tarnybos „Rospotrebnadzor“ vadovas Genadijus Oniščenka pareiškė laukiantis, kada bus atnaujintos derybos su Lietuva dėl pieno produktų tiekimo.

„Mes tikimės, jog derybos bus atnaujintos. Beje, Lietuva dar prieš 3–4 metus buvo pakankamai dėmesinga savo rinkai, labai aktyviai šia linkme dirbo ambasada (Lietuvos – „Interfax“)“, – spaudos konferencijoje Maskvoje sakė G. Oniščenka.

Jis pabrėžė, jog dabar Rusiją neramina lietuviškų pieno produktų kokybės kriterijai ir vartotojų teisių apsauga.

„Vartotojų teisių apsaugos ir saugumo lygis krito. Tačiau ne viskas prarasta“, – sakė G. Oniščenka, pabrėždamas, jog importas iš Lietuvos tik pristabdytas.

„Mes pristabdėme importą. Mes tikimės išgirsti ne kažkokius politizuotus komentarus, nors kitko iš politikų ir neįmanoma išgirsti“, – pridūrė „Rospotrebnadzor“ vadovas.

Kalbėdamas apie lietuviškų pieno produktų importo sustabdymo įtaką Rusijos rinkai, G. Oniščenka sakė, jog importas iš Lietuvos sudaro tik apie 1 proc. į Rusiją įvežamų pieno produktų.

„Lietuva mums oro sąlygų nenustatinėja. Importas iš Lietuvos tesudaro apie 1 proc., tuo tarpu iš Baltarusijos – 20 proc. ir net daugiau“, – sakė jis.

„Rospotrebnadzor“ nurodė nuo spalio 7 dienos neįleisti į šalį lietuviškų pieno produktų, sprendimą argumentuodama pretenzijomis jų kokybei.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.