Verslas

2015.02.12 21:36

Rusija skelbia stabdanti lietuvišką pieno produkciją, bet ji kol kas įvežama

ELTA, BNS2015.02.12 21:36

Rusijos vartotojų teisių apsaugos tarnyba „Rospotrebnadzor“ skelbia nuo spalio 7 d. stabdanti kai kurių pieno produktų importą iš Lietuvos, praneša „Interfax“, remdamasi šios tarnybos vadovu Genadijumi Oniščenka.

Rusijos vartotojų teisių apsaugos tarnyba „Rospotrebnadzor“ skelbia nuo spalio 7 d. stabdanti kai kurių pieno produktų importą iš Lietuvos, praneša „Interfax“, remdamasi šios tarnybos vadovu Genadijumi Oniščenka. Tačiau Lietuvos Maisto ir veterinarijos tarnyba teigia, kad pieno produktai kol kas išvežami be trukdžių.

Toks sprendimas, pasak G. Onišenkos, priimtas dėl „sanitarinių ir epidemiologinių pavojų“. Anot tarnybos vadovo, Lietuvos tiekėjų „Pieno žvaigždės“, „Šilutės Rambynas“, „Rokiškio pienas“ ir kitų produktai, pavyzdžiui, „Svalia“, „Rokiškio tikras“, neatitinka reikalavimų.

Pasak „Rospotrebnadzor“, Lietuvos gamintojai pažeidė gyventojų informavimo apie produkto atitikimą standartams reikalavimus. Be to, anot tarnybos, kai kuriuose Lietuvos produktuose buvo aptiktas neleistinas mielių ir pelėsių kiekis, taip pat žarnyno lazdelės grupės bakterijų.

Apie ketinimus įvesti apribojimus pieno produkcijos įvežimui iš Lietuvos G. Oniščenka skelbė dar rugsėjo 17 dieną. Tačiau tuomet vyriausiasis sanitarijos gydytojas nepatikslino, kokioms konkrečiai kompanijoms bus taikomi apribojimai ir nuo kada jie įsigalios.

Pieno produktai kol kas įvažiuoja į Rusija

Tuo metu Lietuvos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), pasak jos atstovės spaudai Jurgitos Savickaitės, oficialaus rašto, patvirtinančio tokią informacija, kol kas negavo.

„Kol kas daugiau pakomentuoti yra sunku, kadangi nežinome, ar yra realiai uždrausta leisti į rinką lietuviškus pieno produktus, ar tai yra tik eilinis grasinimas. Kol kas tokios informacijos, kad būtų sustabdytas kokių nors lietuviškų pieno produktų tiekimas į rinką Rusijoje, neturime“, – pirmadienio rytą sakė J. Savickaitė.

Veterinarijos tarnybos vadovas teigia, kad Lietuvos pieno perdirbėjai į Rusiją ir toliau gabena pieno produktus

„Fiziškai išvažiavo mūsų Utenos pieninės, „Rokiškio sūrio“, „Žemaitijos pieno“, viskas važiuoja kaip važiavo. Muitinės jokių oficialių įspėjimų neturi“, – pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė Jonas Milius.

Lietuvos muitinė teigia neturinti informacijos iš Rusijos apie sprendimą neįsivežti lietuviškų pieno produktų.

„Neturime oficialios informacijos apie Lietuvos pieno produktų importo stabdymą“, – BNS informavo Muitinės departamento atstovė spaudai Gintarė Šatkauskienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt