Verslas

2012.07.24 08:04

Olimpiečiai – su lietuviškais irklais

Į olimpines žaidynes Londone skuba ne tik sportininkai ir jų treneriai, bet ir verslininkai. Daugelis baidarių ir kanojų irkluotojų iš viso pasaulio šioje olimpiadoje vėl naudosis Kaune pagamintais irklais.

Į olimpines žaidynes Londone skuba ne tik sportininkai ir jų treneriai, bet ir verslininkai. Daugelis baidarių ir kanojų irkluotojų iš viso pasaulio šioje olimpiadoje vėl naudosis Kaune pagamintais irklais.

Daugkartinis mūsų šalies irklavimo čempionas Arūnas Tomkevičius šiandien – jau pakeliui į Londoną.

Jis vadovauja bendrovei „Brača-Sport“, jau trečią olimpiadą iš eilės žaidynių dalyviams parūpinančiai irklų, kurie gaminami Kaune.

Skaičiuoja prizininkus

„Apie 90 procentų olimpiados baidarininkų ir kanojininkų iriasi kauniečių pagamintais irklais. Tuo galime tiktai didžiuotis“, – pasakojo olimpiniame kaimelyje jau įsikūręs Lietuvos tautinio olimpinio komiteto viceprezidentas, taip pat buvęs irkluotojas Algirdas Raslanas.

Dvidešimt metų veikianti bendroji Lietuvos ir Vengrijos įmonė „Brača-Sport“ irklais aprūpina ne tik olimpiadose, bet ir pasaulio čempionatuose dalyvaujančius irkluotojus.

Verslui vadovaujantis buvęs sportininkas A. Tomkevičius dar praėjusiais metais džiaugėsi pasirašyta sutartimi su Londono olimpinių žaidynių rengimo komitetu.

Sidnėjuje, Atėnuose ir Pekine olimpiečiai taip pat yrėsi lietuviškais irklais.

„Dabar skaičiuojame jau nebe dalyvius, o prizininkus, kurie naudojasi mūsų irklais“, – „Lietuvos rytui“ yra sakęs A.Tomkevičius.

Forma – labai svarbi

Kaip paaiškino A. Raslanas, irklų forma sportininkams labai svarbi siekiant pergalių.

Dviračių, plaukikų aprangos gamintojai kasmet priversti tobulinti savo gaminius. Neatsilieka ir irklų gamintojai.

„Gerai, kad lietuviai nesėdi rankų sudėję, nors ir yra tikri šios rinkos lyderiai. Jie nuolatos atnaujina irklų formą, eksperimentiniu būdu ieško naujų sprendimų“, – pasakojo LTOK viceprezidentas.

To neslepia ir patys gamintojai. „Tapti lyderiais pasaulyje padėjo ypatinga irklų gamyba. Mes dažnai pateikiame įvairių naujovių, specifinių formų irklų, kurie padeda greičiau pasiekti norimą rezultatą”, – aiškino „Brača-Sport“ vadovas A. Tomkevičius.

Kauniečiai irklus gamina iš anglies pluošto, kuris seniau buvo naudojamas karo pramonei, įvairiems tyrimams.

Rūpinsis ir priežiūra

Baidarininkams ar kanojininkams irklas – kaip bėgikui sportiniai bateliai arba apranga, todėl Lietuvos irklų gamintojai taikosi ir prie individualių užsakymų.

Pasaulio irklavimo komandos dar gerokai prieš Londono olimpines žaidynes užsisakė ir įsigijo po keletą komplektų naujausių modelių.

Lietuvos ir Vengrijos įmonė olimpiečiams Londone teiks ir priežiūros paslaugas.

„Mane stebina jų rinkodara: irklų gamintojai bus pačių varžybų metu, tad sportininkai galės gauti visą reikiamą pagalbą ir informaciją. Tai labai svarbu siekiant geresnių rezultatų“, – pažymėjo A. Raslanas.

Lietuvos olimpinėje rinktinėje yra du baidarių ir kanojų irkluotojai, kurie taip pat naudojasi lietuviškais irklais, – Egidijus Balčiūnas ir Jevgenijus Šuklinas.