Verslas

2013.10.04 07:53

Seimo komisija toliau aiškinsis SGD terminalo statybų aplinkybes

BNS 2013.10.04 07:53

Seimo laikinoji tyrimo komisija penktadienį toliau svarstys suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo statybos aplinkybes.

Seimo laikinoji tyrimo komisija penktadienį toliau svarstys suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo statybos aplinkybes.

Į posėdį pakviesti „Amber Grid“ generalinis direktorius Saulius Bilys, energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius, SGD terminalo projektą įgyvendinančios „Klaipėdos naftos“ generalinis direktorius Rokas Masiulis, buvęs įmonės vadovas Jurgis Aušra, buvęs energetikos ministras Arvydas Sekmokas, buvęs ūkio viceministras Arvydas Darulis, Kainų komisijos vadovybė.

Parlamentarai ketina aiškintis, kas ir dėl kokių priežasčių pakeitė „Klaipėdos naftos“ dujotiekių statybos rangovo konkurso sąlygas.

Taip pat bus ieškoma atsakymo į klausimą, ar tiesa, kad „Klaipėdos nafta“ yra įsipareigojusi už plaukiojančiosios SGD saugyklos nuomą mokėti beveik 0,5 mln. litų per dieną, neatsižvelgiant į tai, ar ji bus naudojama.

Seimo narius taip pat domina, ar sutartyje dėl šios saugyklos nuomos nurodyta likutinė saugyklos vertė ir kokios dydžio.

Komisijos nariai taip pat domėsis, dėl kokių priežasčių ir kieno iniciatyva į gamtinių dujų kainą įtrauktos SGD terminalo, jo infrastruktūros ir jungties įrengimo bei eksploatavimo sąnaudos ir kiek dėl to išaugo dujų tarifai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.