Verslas

2015.09.08 13:45

Ministras: neturime oficialios informacijos apie sugriežtintus pieno produktų patikrinimus

ELTA2015.09.08 13:45

Lietuva kol kas neturi oficialios informacijos apie lietuviškų produktų importo apribojimą į Rusiją.

Lietuva kol kas neturi oficialios informacijos apie lietuviškų produktų importo apribojimą į Rusiją.

„Kol kas neturime jokios oficialios informacijos apie sugriežtintus pieno produktų patikrinimus. Kai bus oficiali informacija, tada galėsime plačiau pakomentuoti“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio ir pasitarimo sakė žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna.

Ministras nesiėmė vertinti, kas būtų, jeigu Lietuvai išties būtų apribotas pieno produktų eksportas į Rusiją, ir teigė tikįs, kad to nebus, nes, anot jo, lietuviška pieno produkcija tikrai atitinka keliamus reikalavimus, yra kokybiška, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) išsamiai atlieka visos siunčiamos produkcijos patikrinimus.

V. Jukna informavo apie kitą savaitę planuojamą vizitą į tradicinę Maskvos parodą „Zolotaja osen“ („Auksinis ruduo“, - ELTA), numatomą susitikimą su Rusijos atsakingų tarnybų vadovais.

„Taip pat, manau, aptarsime ir šituos klausimus. Bet, kaip minėjau, kol kas jokios oficialios informacijos mes neturime“, – dėstė ministras ir, kaip pats sakė, nebuvo linkęs komentuoti gandų. V. Jukna teigė tikįs, kad lietuviškuose pieno produktuose nereikalingų priemaišų kiekis neviršijamas.

Trečiadienį pasirodė informacija, kad Rusija ketina dar griežčiau kontroliuoti importuojamų lietuviškų pieno produktų kokybę. Rusijos vartotojų teisių apsaugos tarnyba („Rospotrebnadzor“) to esą paprašė Rusijos muitinės tarnybos.

Šios tarnybos vadovas Genadijus Oniščenka trečiadienį pabrėžė, kad dideli lietuviškų produktų kiekiai vartotojų teisių apsaugos požiūriu esą kelia didelę sanitarinę ir epidemiologinę riziką.

Tuo metu VMVT vadovas Jonas Milius tikina, kad iki šiol nėra gauta jokių oficialių pranešimų šiuo klausimu, nors nuolat palaikomas ryšys su Rusijos veterinarijos tarnyba.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.