Verslas

2015.09.08 13:45

Vyriausybėje – uždaras pasitarimas dėl „Amber Grid“ nuosavybės

BNS2015.09.08 13:45

Ministrų kabinetas trečiadienį uždarame posėdyje ketina tartis dėl Europos Sąjungos (ES) trečiojo energetikos paketo įgyvendinimo Lietuvoje.

Ministrų kabinetas trečiadienį uždarame posėdyje ketina tartis dėl Europos Sąjungos (ES) trečiojo energetikos paketo įgyvendinimo Lietuvoje.

Tai BNS pranešė premjero Algirdo Butkevičiaus atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė. Trečiadienį vyks Vyriausybės pasitarimas ir posėdis, tačiau jų darbotvarkėse nėra klausimo, susijusio su trečiojo energetikos paketo įgyvendinimu.

„Trečiadienį uždarame ministrų kabineto posėdyje bus kalbama apie trečiojo energetikos paketo įgyvendinimą Lietuvoje, tačiau jokių konkrečių sprendimų priimti nenumatoma“, – BNS sakė ji.

A.Butkevičius antradienį pareiškė, jog Vyriausybė uždarame posėdyje ketina tartis dėl dujų perdavimo bendrovės „Amber Grid“ akcijų išpirkimo.

„Ši informacija kol kas dar viešai nėra skelbiama. Kiek aš žinau, trečiadienį Vyriausybės uždarame posėdyje bus apie tai diskutuojama. Nenoriu skelbti viešai, nes akcijos yra kotiruojamos viešai, po to iškart labai keičiasi akcijų kaina („Nasdaq Omx“ Vilniaus biržoje – BNS). Mes turime tam tikrus planus, tie planai yra pagrįsti tuo, kaip Lietuvai būtų naudingiau pasielgti su akcijomis“, – antradienį interviu LRT radijui sakė A. Butkevičius, paklaustas, ar Lietuva ketina išpirkti „E.ON“ ir „Gazprom“ valdomas „Amber Grid“ akcijas.

Įgyvendinant ES trečiąjį energetikos paketą, Lietuva iki 2014 metų pabaigos turi atskirti „Lietuvos dujų“ tiekimo, perdavimo ir skirstymo veiklas bei jų nuosavybę.

Lietuvos Vyriausybė koncernams „Gazprom“ ir „E.ON“, be kitų pasiūlymų, siūlo parduoti jų valdomus „Amber Grid“ akcijų paketus. „Gazprom“ valdybos pirmininko pavaduotojas Valerijus Golubevas anksčiau pareiškė, kad „Gazprom“ pasirengęs parduoti savo akcijų paketą, tuo metu „E.ON“ kol kas nekomentuoja savo ketinimų.

Buvęs energetikos ministras ir dujų ūkio pertvarką inicijavęs Arvydas Sekmokas siūlo Lietuvai išpirkti „Amber Grid“ akcijas iš „E.ON Ruhrgas“ ir „Gazprom“ bei dujų infrastruktūrą valdyti pačiai.

Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis BNS yra sakęs, jog Vyriausybei naudingiau būtų susitarti dėl „Amber Grid“ akcijų išpirkimo rinkos verte. Tačiau, anot jo, „Gazprom“, tikėtina, su tuo nesutiks.

„Gazprom“ vadovas Aleksejus Mileris siūlė Vyriausybei „Amber Grid“ akcijas perleisti Kaliningrado srities administracijai arba kitiems Rusijos subjektams, rašė „Verslo žinios“. A. Mileris taip pat domėjosi, ar Vyriausybė, „Gazprom“ nepardavus „Amber Grid“ akcijų ir likus pasyviai akcininkei, galėtų užtikrinti 10 proc. pelno normą ir mokėti atitinkamus dividendus.

„Amber Grid“ akcininkų pasikeitimas turi įvykti iki kitų metų spalio 31-osios.

„Gazprom“ valdo 37,1 proc., „E.ON Ruhrgas International“ – 38,9 proc., Energetikos ministerija – 17,7 proc. „Amber Grid“ akcijų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.