Naujienų srautas

Verslas2013.10.01 19:56

Pasienyje su Baltarusija įrengti šernus atbaidantys repelentai

ELTA 2013.10.01 19:56

Pasienyje su Baltarusija įrengiami laukinius šernus atbaidantys repelentai. Tai yra viena iš priemonių užkirsti kelią afrikinio kiaulių maro viruso pateikimui į Lietuvą, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Pasienyje su Baltarusija įrengiami laukinius šernus atbaidantys repelentai. Tai yra viena iš priemonių užkirsti kelią afrikinio kiaulių maro viruso pateikimui į Lietuvą, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Antradienį pirmieji laikikliai su šernus atbaidančiais chemikalais išdėstyti 30 km pasienio ruože Vilniaus rajone. Tai yra cheminės medžiagos, kurių skleidžiamas kvapas atbaido konkrečios rūšies laukinius gyvūnus. Repelentų poveikis nėra ilgalaikis, todėl jų naudojimui tikslingai pasirinktas intensyviausias rudeninės šernų migracijos laikotarpis.

VMVT Skubios veiklos skyriaus vedėjas Marius Masiulis teigė, kad repelentų įrengimas yra praktiškesnis sprendimas nei kita alternatyva – tvoros statymas.

„Tai praktiška ir greitai įgyvendinama priemonė, pakankamai efektyviai apsauganti nuo laukinių gyvūnų migracijos. Pusė repelentams įsigyti ir išdėstyti reikalingų kaštų bus kofinansuojama Europos Sąjungos (ES) lėšomis“, – sakė M. Masiulis.

Artimiausiomis dienomis repelentai bus išdėstyti rizikingiausiame ruože su Baltarusija, esančiame arčiausiai oficialiai patvirtinto afrikinio kiaulių maro židinio Gardino srityje.

ELTA primena, kad Baltarusijoje nustatyti du afrikinio kiaulių maro židiniai – Gardino srityje, Čapuno kaime, bei Vitebsko srityje Koptų kaime esančioje kiaulių fermoje. Rusijoje paskutiniai afrikinio kiaulių maro protrūkiai nustatyti Smolensko, Belgorodo bei Rostovo srityse. Tuo tarpu Rusijos Federacijoje epidemiologinė situacija yra pati blogiausia per pastaruosius 40 metų. Šalyje nustatyti 52 afrikinio kiaulių maro ligos protrūkiai 12-oje šalies regionų – Jaroslavlio, Tverės, Tulos, Maskvos, Rostovo prie Dono, Voronežo, Tambovo, Smolensko, Saratovo ir Volgogrado regionuose bei Krasnodaro krašto ir Šiaurės Osetijos-Alanijos Respublikoje. Prieš kelias savaites patvirtinta labai pavojinga snukio ir nagų liga Amūro ir Krasnodaro srityje.

Afrikinio kiaulių maro ligą itin sunku sustabdyti, nes virusas labai greitai plinta ir ilgai išlieka gyvybingas kraujyje, išmatose ir audiniuose, jį platina ir kai kurios erkės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi