Verslas

2013.09.26 19:58

Cukrinių runkelių derlius – gausus ir cukringesnis nei norma

Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2013.09.26 19:58

Prasidėjus cukrinių runkelių supirkimui žemdirbiai derliumi nesiskundžia, o perdirbėjai sako, kad Europoje cukraus perteklius, todėl jo kaina rinkoje gali mažėti.

Prasidėjus cukrinių runkelių supirkimui žemdirbiai derliumi nesiskundžia, o perdirbėjai sako, kad Europoje cukraus perteklius, todėl jo kaina rinkoje gali mažėti.

Cukrinius runkelius anksčiau nei pernai pradėję kasti Suvalkijos ūkininkai kol kas derliumi nesiskundžia. Gera sėkla, palankios dygimo sąlygos, aukštesnis nei įprasta daigumas davė gerų rezultatų - nors runkeliai dydžiu nestebina, cukringumas -aukštas.

„Derlius dar neaiškus, bet tik tiek žinom, kad pasivijom netoli Vokietijos ir Prancūzijos augintojus ir planuojam, kad derlius kai kurių ūkininkų turėtų būti nemažas – apie 60-70 tonų iš hektaro. Bus ir mažiau, aišku, bet apskritai tai – labai gerai“, – sako kooperatyvo „Suvalkijos cukriniai runkeliai“ vadovas . Mangirdas Krunkaitis.

Supirkėjams žemdirbiai įsipareigojo užauginti 270 tūkst. tonų šakniavaisių. Už juos gaus dvejopą kainą: vieni – fiksuotus 129 litus už toną, kiti – 120 Lt. Pastarieji tikisi cukraus rinkos priedo.

Pasak Marijampolės cukraus fabriko atstovų, šiemet pamažėjo virškvotinių runkelių supirkimo kaina, kitos kainos – nesikeitė.

„Priedas skaičiuojamas pagal cukraus kainą rinkoje, kadangi cukraus kaina pakrito, tai tas priedas bus mažesnis ir tai turtės takos ūkininkų pajamoms. Tų, kurie pasirinkę kintamą kainą už cukrinius runkelius, tačiau ji nebus mažesnė negu fiksuota kaina. Bet kokiu atveju ūkininkai vis tiek turės pliusą, tiktai ne tokį kaip pernai“, – sako Andrius Leškevičius, „Arvi cukrus“ generalinis direktorius.

Gero derliaus tikisi ir Kėdainių cukrinių runkelių supirkėjai. Pirmieji čia atvežti šakniavaisiai taip pat gerokai viršijo bazinį 16 proc. cukringumą ir siekė beveik 19 proc.

Populiariausi