Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

„Volvo“ ir „SAAB“ taupo: atleis dalį darbuotojų

Švedijos automobilių gamybos gigantai „Volvo“ ir „SAAB“ taupymo sumetimais yra priversti atleisti dalį savo darbuotojų. Darbo neteks apie 700 švedų, o dar 1200 gaus pasiūlymus pakeisti darbo vietą koncerne arba sumažinti darbo etatą.

Švedijos automobilių gamybos gigantai „Volvo“ ir „SAAB“ taupymo sumetimais yra priversti atleisti dalį savo darbuotojų. Darbo neteks apie 700 švedų, o dar 1200 gaus pasiūlymus pakeisti darbo vietą koncerne arba sumažinti darbo etatą.

Nors Švedijos socialdemokratų partija iki 2020 metų yra užsibrėžusi Švediją paversti mažiausiai bedarbių turinčia šalimi, kol kas 7,3 proc. šalyje siekiantis nedarbas – sunkiausiai politikų sprendžiamas klausimas.

Sunkiai kovoja su nedarbu

Švedijos vyriausybė ateinančių metų biudžete skirs 24 mlrd. kronų įvairioms programoms, skatinančioms verslumą ir mažinančioms bedarbių skaičių šalyje. Finansų ministras Andersas Borgas sako, kad Švedija turi visas galimybes skatinti ekonominį augimą ir mažinti nedarbą. Manoma, kad stipriai bedarbių sumažės ne anksčiau kaip 2015 metų pabaigoje.

Vyriausybė taip pat planuoja atidžiau stebėti gyventojų paskolų sistemą ir imtis papildomų veiksmų, jei palūkanos imtų didėti neproporcingai gyventojų finansinėms galimybėms. Vyriausybė sako, kad valstybinis bankas 2015 metais pakels palūkanas iki 1,8 proc. Gyventojų algos padidės 2,7 proc. dar šiemet, 2,8 proc. – ateinančiais metais ir 2,9 proc. – 2015-aisiais.

A. Borgas: BNP rodikliai – šiandienos istorija

Bendrojo nacionalinio produkto (BNP) augimo prognozės nepasitvirtino. Šių metų antrojo ketvirčio rodikliai rodė kuklų 0,1 proc. prieaugį, o ne lauktą 0,6 proc. Net ir pirmąjį šių metų ketvirtį BNP rodikliai prognozių nepateisino.

Finansų ministras A. Borgas šių skaičių nesibaimina, vadina juos šiandienos istorija ir sako, kad jie vis tiek nedaro įtakos planuojamoms biudžeto reformoms. Nors BNP pirmąjį metų pusmetį augo lėčiau nei manyta, padaugėjo naujai įdarbintų žmonių, daugiausiai jų įdarbinta valstybiniame sektoriuje.

Kokiose srityse švedai gali būti geriausi pasaulio rinkoje

Socialdemokratų partija yra užsibrėžusi iki 2020 metų paversti Švediją mažiausiai bedarbių turinčia šalimi. Anot parlamentaro Stefano Lofgreno, tam pasiekti reikia daugiau švediškų įmonių, pirmaujančių pasaulyje savo veiklos srityse.

S. Lofgrenas išskiria dvi svarbias sritis, kuriose Švedija turi visas galimybes būti geriausia pasaulio rinkoje. Pirma – inovacijos energijos išgavimo ir klimato saugos srityse, antra – įmonės, dirbančios transporto sferoje.

Parlamentaras pabrėžia, kad, skatinant augimą, vyriausybei būtina priimti kai kurias reformas ir palengvinti įmonių kelią į pasaulinę rinką, t.y. lengviau skirti banko paskolas verslui, galimybes stažuotis, kelti savo kompetencija, suteikti didesnę pagalbą eksportuoti pradedančioms įmonėms.

„Volvo“ ir „SAAB“ atleis dalį darbuotojų

Švedijos automobilių gamybos gigantai „Volvo“ ir „SAAB“ yra priversti atleisti darbuotojus taupymo sumetimais. „Volvo“ koncernas priėmė taupymo programą, kuri padės per metus sutaupyti 4 mlrd. kronų. Atsisakoma dalies konsultantų ir mažinamos administratorių gretos, planuojama atleisti apie 500 darbuotojų. „SAAB“ dėl sumažėjusios prekybos planuoja atleisti iki 200 darbuotojų ir 1200 siūlyti pakeisti darbo vietą koncerne arba sumažinti darbo etatą.

Laiškai nėra miręs būdas bendrauti

Švedijoje, kaip ir kitose Šiaurės šalyse, klesti valstybinis paštas ir privačios siuntinių gabenimo įmonės. Tuo pat metu, kai pirkimas internetu auga ypač greitai, daugėja ir pašto darbo.

„Pirkimas internetu užtikrina mūsų sėkmingą verslo ateitį“, – sako „PostNord Logistics“ direktorius Henrikas Hojsgardas. Ne tik siuntinių gabenimas pirkėjui, bet ir jų grąžinimas, sudarantis apie 10–15 proc. visų pirkimų internetu, teigiamai veikia siuntinių gabentojų kasdienybę. 

Švedai internetu perka vis daugiau ir daugiau. Šiemet pirkta už 37 mlrd. kronų, tai beveik 6 mlrd. kronų daugiau nei pernai ir net 32,5 mlrd. kronų daugiau nei prieš dešimtmetį.

Pašto tarnautojai sako, kad darbo turi ne tik dėl internetu pirktų siuntinių gabenimų, tačiau ir laiškai nėra miręs būdas bendrauti, kaip gali pagalvoti kasdien elektroniniu paštu besinaudojantys žmonės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi