Verslas

2013.09.26 09:25

Klaipėdiečiai jau turi kur dėti stambias atliekas

Klaipėdiečiai jau turi kur dėti nereikalingas statybines medžiagas, padangas, baldus ar kitas stambias atliekas. Atidarytos trys pirmos tokios jų surinkimo vietos.

Klaipėdiečiai jau turi kur dėti nereikalingas statybines medžiagas, padangas, baldus ar kitas stambias atliekas. Atidarytos trys pirmos tokios jų surinkimo vietos.

Nebenaudojamas stambias atliekas iš klaipėdiečių priima trys aikštelės skirtingose miesto vietose.

„Gali atvežti savo transportu nemokamai ir palikti – jie gali nedėti prie konteinerių ar atsikratyti miške ar kitoje neleistinoje vietoje. Jie gali civilizuotai atvežti ir palikti aikštelėje“, – sako UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro atstovė Ramunė Šličienė.

„Priimsime statybines atliekas, plastiką, spalvotą stiklą, skaidrų stiklą, baldus, medienos atliekas, buitinę techniką, padangas, tekstilės rūbus. Bet yra ribojamos statybinės atliekos ir padangos“, – aiškina aikštelės vadybininkė Ramunė Šližienė.

Per metus vienas žmogus į aikštelę galės pristatyti penkias naudotas padangas ir iki 250 kilogramų statybinių atliekų. Šios – sveriamos ir registruojamos. Į vieną aikštelę, skaičiuojama, tilps 1000 tonų įvairių atliekų per metus.

Iki metų pabaigos tokias vietas žadama įrengti kiekvienoje Klaipėdos apskrities savivaldybėje. Projekto vertė – 18 milijonų litų. Bet Klaipėdos vadovai sako, kad įrengus aikšteles, gyventojams šiukšlių išvežimas nebrangs. Esą bent jau dvejus metus.

Kiti Lietuvos miestai stambių atliekų surinkimo aikšteles turi kone dešimtmetį. Klaipėdos regionas visą šį laiką uždarinėjo senus sąvartynus, atidarė naują.