Verslas

2013.09.25 16:04

A. Butkevičius: sumažinus kvotas, pigs elektra ir mažiau importuosime dujų

ELTA 2013.09.25 16:04

Sumažinus elektros kvotą Elektrėnų šiluminei elektrinei, reikės importuoti tris kartus mažiau dujų. Taip trečiadienį po Vyriausybės posėdžio kalbėjo Premjeras Algirdas Butkevičius.

Sumažinus elektros kvotą Elektrėnų šiluminei elektrinei, reikės importuoti tris kartus mažiau dujų. Taip trečiadienį po Vyriausybės posėdžio kalbėjo Premjeras Algirdas Butkevičius.

Pasak Ministro Pirmininko, dar buvusios Vyriausybės buvo nustatyta per didelė elektros kvota, kurią įvykdyti valstybei kainavo daug lėšų.

„Sumažinus elektros energijos kvotą, mažiau importuosime dujų. Ir buvo labai keista, kad vadovaujant energetikos ministrui Arvydui Sekmokui, buvo nustatytas toks didžiulis elektros energijos gavybos kiekis. Tai visiškai nesuprantama, kai buvo gaminama 2,5 TWh, o pasirodo, kad pagal specialistų pasiūlymus pakankama 0,7. Tai reiškia, kad tris kartus su trupučiu mažiau importuosime dujų. Vertinant kainų požiūriu, skaičiuojama milijonais“, – sakė Premjeras.

Taip pat A. Butkevičius teigė, jog bus peržiūrėtos elektros kvotos termofikacinėms elektrinėms Vilniuje bei Kaune.

„Bus peržiūrėtos kvotos neefektyvioms termofikacinėms elektrinėms Vilniuje ir Kaune. Yra visiškai nesuprantama, kodėl jos gamino elektros energiją mokant vadinamąjį depą ir gaunant tam tikroms įmonėms didžiulius pelnus“, – teigė Vyriausybės vadovas.

Pasak A. Butkevičiaus, vien šie du sprendimai turėtų nuo kitų metų maždaug trimis centais sumažinti elektros energijos kainas.

Esant dabartinei gamtinių dujų kainai, termofikacinės elektrinės negali gaminti konkurencingos elektros energijos, tačiau gamybos kvotų suteikimas negali būti pelno šaltinis.

„Remsime tik pačias efektyviausias termofikacines elektrines, nustatydami minimaliai būtiną energijos gamybos kiekį, kuris leis padengti tik pastoviąsias elektrinių sąnaudas. Per metus tai leis sutaupyti apie 80–90 mln. litų arba iki 1 ct elektros kilovatvalandės kainoje“, – sakė jis.

Premjeras informavo, kad Kauno hidroelektrinė bus pervadinta Algirdo Brazausko garbei.

„Ji bus vadinama Prezidento Algirdo Brazausko vardu. (...) Vardo Mykolas pavadinime neturėtų būti“, – sakė jis.