Verslas

2013.09.26 09:22

URM ir vežėjų duomenys apie numatomą blokados pabaigą skiriasi

Algirdas Igorius, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2013.09.26 09:22

Lietuvos diplomatai tikina, kad jau rytoj Rusijos pareigūnai turėtų nutraukti griežtą krovininių automobilių patikrą pasienyje, tačiau verslininkai tuo abejoja. Užsienio reikalų ministerija teigia, kad jei kaimyninė šalis ir toliau tęs patikrą, bus prašoma Europos komisijos kreiptis į Pasaulio prekybos organizaciją.

Lietuvos diplomatai tikina, kad jau ketvirtadienį Rusijos pareigūnai turėtų nutraukti griežtą krovininių automobilių patikrą pasienyje, tačiau verslininkai tuo abejoja. Užsienio reikalų ministerija teigia, kad jei kaimyninė šalis ir toliau tęs patikrą, bus prašoma Europos komisijos kreiptis į Pasaulio prekybos organizaciją.

Užsienio reikalų viceministras sako, kad apie situaciją Rusijos muitinėse informuojama ir konsultuojamasi su Europos Komisija dėl galimų tolimesnių veiksmų.

„Galima svarstyti kreiptis per PPO. Aišku tie procesai yra trunkantys, bet pats proceso iniciavimas – jis duoda tam tikrą procedūrą. Čia ginčas vyktų ne tarp Lietuvos Rusijos, bet ES ir Rusijos“, – sako užsienio reikalų viceministras Rolandas Kriščiūnas.

Veiksmų planus dėl šios situacijos koordinuojančios užsienio reikalų ministerijos viceministras sako, kad palaiko glaudžius ryšius su vežėjais. Tačiau ir ministerijos, ir vežėjų informacija apie Rusijos muitinėse vykdomą krovinių patikrą skiriasi. Užsienio reikalų viceministras sako, kad greitai gendantys produktai jau yra praleidžiami.

„Šiai dienai nebesugenda. Jeigu mes turėjom pirmomis dienomis, kad gedo lengvai gendantys produktai, tai šiandien mes negaunam tokios informacijos“, – sako viceministras.

Vežėjai tikina priešingai.

„Yra produktų, kuriuos praleidžia gana greitai, kurie pravažiuoja, bet mes turim informacijos, kad ir iki šiol yra užstrigusių mašinų su greitai gendančiais produktais – jau beveik dvi savaites stovinčių“, – sako Mečislavas Atroškevičius, vežėjų asociacijos „Linava“ viceprezidentas.

Jis patvirtino, kad sulaikyti ir nepraleidžiami gaminiai – pieno produktai.

Užsienio reikalų ministerijos atstovai sako, kad sugriežtinta krovinių patikra gali būti baigta jau rytoj.

„Neoficialiais duomenimis – jūs irgi esat girdėję – viskas lyg turėtų nutrūkti 26 dieną“, – sako viceministras R. Kriščiūnas.

„Rizikos profilis kroviniams, pakrautiems Lietuvoje, buvo įvestas iki rugsėjo 16 dienos, pratęsė iki 23 dienos. Mano duomenimis, jis pratęstas iki 30 dienos“, – sako „Linavos“ viceprezidentas.

Ir ministerija, ir vežėjai toliau negauna jokios oficialios informacijos, kada bus baigtas sugriežtintas patikrinimas. Lietuva Rusijai yra įteikusi notą. Rusija turėtų į ją atsakyti, tačiau kol kas tyli. Pasak užsienio reikalų viceministro, tai – taip pat tam tikra pozicija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.