Verslas

2015.09.08 13:45

A. Kubilius apie derybas su „Gazprom“: norime matyti tvirtą Vyriausybės poziciją

ELTA 2015.09.08 13:45

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius, trečiadienį susitikęs su energetikos ministru Jaroslavu Neverovičiumi, sako neišgirdęs konkrečių atsakymų apie Lietuvos pozicijas derybose su „Gazprom“.

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius, trečiadienį susitikęs su energetikos ministru Jaroslavu Neverovičiumi, sako neišgirdęs konkrečių atsakymų apie Lietuvos pozicijas derybose su „Gazprom“.

„Mes neišgirdome labai konkretaus apibūdinimo, kokia yra Lietuvos pozicija, tai kelia nerimą. Taip ir neaišku, kas yra patvirtinęs Vyriausybės derybinį mandatą. Konkrečių dalykų beveik neišgirdome, vyravo bendri pasamprotavimai“, – po uždaro posėdžio, kuriame dalyvavo ir Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai, žurnalistams sakė A. Kubilius.

Jo teigimu, derybos su „Gazprom“ yra nacionalinės svarbos klausimas. „Visoms politinėms partijoms turėtų būti svarbus Lietuvos pozicijos stiprinimas, be abejo, tam, kad tai galėtume pasiekti, reikia, kad ir opozicijoje esančios partijos būtų tinkamai informuotos. Gavome šiek tiek daugiau informacijos negu iki šiol ir išties norėtume matyti ir šios Vyriausybės, ir ministro, ir premjero tvirtą, principingą poziciją. Visų pirma, rūpinantis ilgalaikiais Lietuvos interesais ir nepasiduodant pagundai pasiekti momentinių, propagandiškai naudingų rezultatų“, – sakė A. Kubilius.

Jo teigimu, dėl kai kurių „Gazprom“ reikalavimų Lietuva negalėtų nusileisti. „Matyt, tikrai yra kai kurių reikalavimų, kurių Lietuva negali priimti, kaip pvz., atsisakyti arbitražo Stokholme arba dėl jo labai stipriai nusileisti. Lietuva, mūsų įsitikinimu, turi visas teisėtas galimybes siekti kompensacijos už „Gazpromo“ nesąžiningą kainų politiką per paskutinius faktiškai 7–8 metus ir ta kompensacija, mūsų skaičiavimais, siekia virš 5 milijardų litų. Kiek suprantame, „Gazpromui“ Lietuvos pozicija nėra tokia maloni“, – svarstė opozicijos lyderis.

Jo nuomone, labai svarbu, kad Lietuvos Vyriausybė turėtų omenyje ir ilgalaikes perspektyvas.

Energetikos ministras J. Neverovičius pokalbio detalių žurnalistams neatskleidė. Pasak jo, buvo kalbama apie trečiojo paketo įgyvendinimą, dėl dujų kainos. Ministro teigimu, buvo daug pasiūlymų, daug klausimų ir dar daugiau diskusijų.

Paklaustas, ar turįs kokių nors naujienų iki šildymo sezono pradžios, energetikos ministras atsakė: „Neturiu nieko jums naujo pranešti, tikrai“. Žurnalistams pasiteiravus, kokioje stadijoje yra derybos su „Gazprom“, ministras tepasakė: „Mes pateikėme atsakymą ir tęsiame pokalbį“.