Verslas

2012.07.20 14:45

Prancūzijoje taikomas loterijos principas parduodant namus

Algirdas Acus, LRT TV naujienų tarnyba2012.07.20 14:45

Viena Prancūzijos bendrovė rado išradingą sprendimą, kaip išjudinti sąstingio kamuojamą nekilnojamojo turto rinką. Parduodama nuosavybę ji taiko loterijos principą.

Viena Prancūzijos bendrovė rado išradingą sprendimą, kaip išjudinti sąstingio kamuojamą nekilnojamojo turto rinką. Parduodama nuosavybę ji taiko loterijos principą.

Nukentėję nuo blogų paskolų, bankai vangiai skolina europiečiams būstui. O dauguma gyventojų kitaip namo neįpirks. Todėl nepatenkinti ir parduodantys, ir ieškantys būsto. Sprendimą iš šios aklavietės rado viena Prancūzijos nekilnojamojo turto tarpininkė – ji pritaikė loterijos principą.

„Nuosavybę parduoti vis sunkiau. Bankai darosi atsargesni. Tenka ieškoti alternatyvaus sprendimo“, – sako nekilnojamojo turto ekspertas Leonardas Simpatico.

Principas veikia taip: nekilojamojo turto vertė nustatoma pagal rinkos kainą, prie jos pridedamos papildomos išlaidos. Tada paskelbiama loterija. Norintys įsigyti nuosavybę perka dešimt eurų kainuojantį bilietą. Kai bilietų parduodama už namo vertę atitinkančią sumą, skelbiamas laimėtojas. Pardavėjas lieka patenkintas radęs pirkėją, tarpininkas uždirbęs pelno, o apie laimėtoją nereikia net kalbėti.

„Mano namas vertas 264 tūkstančių eurų. O aš sumokėjau 40 eurų už bilietus. Taigi namas man kainavo vos keturiasdešimt eurų“, – pasakoja namą laimėjusi Roxane Tornero.

„Parduoti būtų sunku. Daugybė apsilankymų, paskolų prašymų, laukimo ir taip toliau. O dabar rastas kompromisas“, – teigia pirkėjo ieškantis Noelas Maulio.

Nuo praėjusių metų gruodžio loterijos principą taikanti bendrovė sako, kad jos pardavimai auga ir ji žada ne tik plėsti veiklą Prancūzijoje, bet ir žengti į dar didesnio sąstingio kamuojamas Ispaniją bei Portugaliją. Tiesa, paprastai vienas objektas parduodamas per šešis mėnesius. Tiek užtrunka išplatinti loterijos bilietus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.