Verslas

2013.09.21 14:33

Lietuvos ir Ukrainos prezidentai susiginčijo, kas daugiau moka „Gazprom“

DELFI.lt2013.09.21 14:33

Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovičius ir Jaltoje viešinti prezidentė Dalia Grybauskaitė susiginčijo, kas daugiau moka už rusiškas dujas.

Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovičius ir Jaltoje viešinti prezidentė Dalia Grybauskaitė susiginčijo, kas daugiau moka už rusiškas dujas.

„Aš pakartosiu dar kartą tiems, kas negirdėjo. Ukraina 2010-13 m. laikotarpyje už dujas mokėjo daugiausiai pasaulyje. Čia buvo pristatyti pramonininkai. Jie gali patvirtinti. Ir šiandien mes už dujas mokame daugiau nei Europa, maždaug 150 JAV dol. Ir taip gėdingos 2010 m. pasirašytos sutarties pasekmė“, – portalas nr2.ru cituoja V. Janukovičių.

D. Grybauskaitė paprieštaravo savo kolegai. Ji pareiškė, kad už dujas daug moka ir „kai kurios nedidelės šalys, norinčios būti nepriklausomomis“.

Prezidentė pabrėžė, kad Lietuva už dujas moka daugiau nei Ukraina. „Mes turime partnerį, kuris naudoja energetinius instrumentus kaip spaudimo priemonę“, – sakė D. Grybauskaitė.

„Aš tikras, kad jūs klystate. Kiek mokate?“, – perklausė V. Janukovičius.

„479 dol. už 1000 kub. m“, - nurodė D. Grybauskaitė.

„O jūs atimkite 60 dol. už transportavimą – Ukrainoje tai būtų apie 400 dol. O mes šiandien mokame 529 dol.“, – patikslino V. Janukovičius.

„Bet gi turite 100 dol. nuolaidą?“, – nepasidavė D. Grybauskaitė, sukeldama juoką tarp žiūrovų.

„Kokią nuolaidą? Taigi čia bazinė kaina. Liūdni juokai. Nuolaida per trejus metus sudarė 14 mlrd., o nuostoliai – 20 mlrd. Jie ir gulė ant ekonomikos, piliečių pečių“, – pabaigė Ukrainos prezidentas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.