Naujienų srautas

Verslas2013.09.21 16:32

J. Neverovičius: raginame „Gazprom“ elgtis konstruktyviau

ELTA 2013.09.21 16:32

Energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius pabrėžia Vyriausybės konstruktyvumą ir „ragina elgtis lygiai taip pat“ ir derybų partnerį Rusijos dujų koncerną „Gazrpom“.

Energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius pabrėžia Vyriausybės konstruktyvumą ir „ragina elgtis lygiai taip pat“ ir derybų partnerį Rusijos dujų koncerną „Gazrpom“.

Ketvirtadienį dėl Lietuvos pusės derybų su rusų dujų milžine „Gazprom“ buvo pareikštos dvi skirtingos nuomonės. Prezidentė, J. Neverovičiui pristačius „Gazprom“ pozicijas, pareiškė, kad derybos nevyksta. Tuo metu premjeras Algirdas Butkevičius patikino, kad derybas žadama baigti iki šio šildymo sezono pradžios.

„Nenorėčiau komentuoti konkrečių dalykų, kadangi jie nėra vieši. Bet tikrai norėčiau patikinti, kad iš Vyriausybės pusės yra visiškas konstruktyvumas. Mes realistiškai vertiname, ką reikia padaryti tam, kad iki galo įgyvendintume Trečiąjį energetikos paketą Lietuvoje, mes matome neadekvačią kainą, kurią moka Lietuvos vartotojai už dujas. Mes siūlome labai konstruktyvių alternatyvų, kaip spręsti tas problemas mūsų partneriams, ir raginame juos elgtis lygiai taip pat konstruktyviai“, – penktadienį per bendrą spaudos konferenciją kartu su Europos Komisijos energetikos komisaru Guentheriu Oettingeriu po neformalaus energetikos ministrų susitikimo sakė J. Neverovičius.

Ministras pridūrė nenorįs komentuoti šalies vadovės ir Premjero vertinimų, kurie, pasak ministro, galbūt yra šiek tiek ankstyvi.

„Iš Vyriausybės pusės mes tikrai siekiame įgyvendinti visus tikslus dėl mūsų diversifikavimo, bet ir kuo greičiau sumažinti dujų kainą. Toks yra mūsų siekis ir nuo to neatsitrauksime“, – teigė J. Neverovičius.

ELTA primena, kad A. Butkevičius praėjusį penktadienį, prabėgus savaitei po susitikimo su „Gazprom“ vadovu Aleksejumi Mileriu, gavo raštiškus pasiūlymus Lietuvai, tačiau, kokie jie - neatskleidžiama. Lietuva savo atsakymus ketina pateikti kitą savaitę.

Šiuo metu „Gazprom“ dujas Lietuvai parduoda po maždaug 500 JAV dolerių už 1000 kubinių metrų. Per metus Lietuva „Gazprom“ sumokėdavo apie 2 mlrd. litų.

Prezidentė D. Grybauskaitė pareiškė, kad „Gazprom“ pateikto pasiūlymo apskritai negalima vadinti derybomis.

„Detalių negaliu sakyti, nes uždėti slaptumo grifai. (...) Mano nuomone, derybos nevyksta. Tam, kad jos vyktų, reikia dviejų pusių noro derėtis“,  ketvirtadienį kalbėjo šalies vadovė.

Pasak D. Grybauskaitės, „Gazprom“ atsiųstuose dokumentuose yra ne racionalūs pasiūlymai ar numatytų derybų gairės, bet vien tik reikalavimai Lietuvai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi