Verslas

2015.09.08 13:45

J. Neverovičius: iš „Gazprom“ laukiame didesnio konstruktyvumo

ELTA 2015.09.08 13:45

Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ Lietuvai tiekiamų dujų kaina turėtų būti teisinga ir iš „Gazprom“ laukiama didesnio konstruktyvumo, ketvirtadienį pareiškė energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius.

Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ Lietuvai tiekiamų dujų kaina turėtų būti teisinga ir iš „Gazprom“ laukiama didesnio konstruktyvumo, ketvirtadienį pareiškė energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius.

Lietuvos energetikos ministras nekomentavo Prezidentės Dalios Grybauskaitės teiginių, kad „Gazprom“ iškelti reikalavimai Lietuvai neįgyvendinami. Abiejų pusių ekspertai yra pradėję derybas dėl mažesnių dujų kainų Lietuvai.

„Dabar nenorėčiau komentuoti konkrečių sprendimų, tačiau norėčiau patikinti, kad mums reikia įgyvendinti Trečiąjį energetikos paketą, ir yra reikalinga teisinga mūsų kol kas vienintelio dujų tiekėjo kaina, todėl esame pasiruošę apie tuos dalykus kalbėtis. Laukiame didesnio konstruktyvumo iš mūsų partnerio“, – žurnalistams sakė J. Neverovičius, Vilniuje pasitikęs į neformalų energetikos ministrų susitikimą atvykusius kolegas.

Klausiamas, kaip vertina „Gazprom“ pasiūlymus, energetikos ministras pakartojo, kad „laukiame didesnio konstruktyvumo iš mūsų partnerio“.

Atsakymai „Gazprom“ į siūlymus, anot ministro, turėtų būti pateikti kitą savaitę, šiuo klausimu dirba darbo grupės ekspertai.

„Tai, manau, kitą savaitę jau pateiksime mūsų matymą“, – teigė ministras.

Kad iki antradienio planuojama parengti galutinius atsakymus „Gazprom“ derantis dėl mažesnės dujų kainos, yra sakęs ir šiuo metu Vatikane su oficialiu vizitu viešintis Premjeras Algirdas Butkevičius.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad „Gazprom“ pateikto pasiūlymo apskritai negalima vadinti derybomis.

„Detalių negaliu sakyti, nes uždėti slaptumo grifai. (...) Mano nuomone, derybos nevyksta. Tam, kad jos vyktų, reikia dviejų pusių noro derėtis“, – ketvirtadienį kalbėjo šalies vadovė.

Pasak D. Grybauskaitės, „Gazprom“ atsiųstuose dokumentuose yra ne racionalūs pasiūlymai ar numatytų derybų gairės, bet vien tik reikalavimai Lietuvai.

ELTA primena, kad A. Butkevičius praėjusį penktadienį, prabėgus savaitei po susitikimo su „Gazprom“ vadovu Aleksejumi Mileriu, gavo raštiškus pasiūlymus Lietuvai, tačiau, kokie jie – neatskleidžiama.

Šiuo metu „Gazprom“ dujas Lietuvai parduoda po maždaug 500 JAV dolerių už 1000 kubinių metrų. Skaičiuojama, kad jei pavyktų susitarti dėl 20 proc. nuolaidos, Lietuva per metus sutaupytų apie 330 mln. JAV dolerių. Lietuva kasmet už rusiškas dujas sumokėdavo apie 2 mlrd. litų.