Naujienų srautas

Verslas2013.09.19 16:23

Atsakymai „Gazprom“ bus parengti iki pirmadienio vakaro

ELTA 2013.09.19 16:23

Lietuvos ekspertai iki pirmadienio vakaro ketina parengti atsakymus į Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ pasiūlymus derantis dėl mažesnės dujų kainos, sako Premjeras Algirdas Butkevičius.

Lietuvos ekspertai iki pirmadienio vakaro ketina parengti atsakymus į Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ pasiūlymus derantis dėl mažesnės dujų kainos, sako Premjeras Algirdas Butkevičius. 

„Galiu pasakyti, kad toliau vyksta ekspertų derybos, ir šiuo metu Lietuvos ekspertų grupė baigia paruošti išvadas į pateiktus „Gazprom“ ekspertų pasiūlymus. Tikimės, kad jau pirmadienį vakare tie pasiūlymai bus pateikti“, – interviu „Žinių radijui“ ketvirtadienį sakė Vyriausybės vadovas, šiuo metu viešintis Vatikane. 

Pasak Premjero, būtų tikslinga, kad abiejų pusių ekspertai susitiktų, o ne lauktų, kol vieni kitiems paruoš raštus. 

„Tada, manau, susitikime jau turėtų būti didesnis aiškumas, ar yra kita pusė nusiteikusi pozityviai žiūrėti į dujų kainų sumažinimą“, – kalbėjo A. Butkevičius.

Ministras Pirmininkas informavo, kad antradienį pas Prezidentę apsilankęs energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius informavo, kokie bus teikiami pasiūlymai arba ruošiami atsakymai į „Gazprom“ atsiųstą dokumentą. A. Butkevičiaus teigimu, pirmadienį, rugsėjo 23-iąją, numatomas jo, Prezidentės ir energetikos ministro susitikimas, kuriame bus suderinta galutinė „Gazprom“ teikiamų atsakymų redakcija. 

ELTA primena, kad A. Butkevičius penktadienį, praėjus savaitei po susitikimo su „Gazprom“ vadovu Aleksejumi Mileriu, gavo raštiškus pasiūlymus Lietuvai, tačiau, kokie jie – neatskleidžiama.

Šiuo metu „Gazprom“ dujas Lietuvai parduoda po maždaug 500 JAV dolerių už 1000 kubinių metrų. Skaičiuojama, kad, jei pavyktų susitarti dėl 20 proc. nuolaidos, Lietuva per metus sutaupytų apie 330 mln. JAV dolerių. Lietuva kasmet už rusiškas dujas sumokėdavo apie 2 mlrd. litų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi