Verslas

2013.09.18 18:31

D. Grybauskaitė: įpareigojau Vyriausybę apginti Lietuvos interesus

LRT.lt2013.09.18 18:31

Reaguodama į antrą savaitę besitęsiančią Lietuvos vežėjų ir privačių automobilių patikrą Rusijoje, prezidentė Dalia Grybauskaitė pagyrė Vyriausybę už gerą reakciją į susidariusią padėtį ir įpareigojo imtis visų priemonių apginti šalies interesus.

Reaguodama į antrą savaitę besitęsiančią Lietuvos vežėjų ir privačių automobilių patikrą Rusijoje, prezidentė Dalia Grybauskaitė pagyrė Vyriausybę už gerą reakciją į susidariusią padėtį ir įpareigojo imtis visų priemonių apginti šalies interesus.

„Informacija, kuri ateina iš pasienio, yra kelianti nerimą, todėl dar antradienį įpareigojau Vyriausybę imtis visų būtinų veiksmų, ginant mūsų valstybės ekonominius interesus. Ir ne tik ekonominius – ir žmonių interesus, nes stabdomos ir privačios mašinos“, – LRT radijui sakė D. Grybauskaitė.

D. Grybauskaitė pastebėjo, kad į susidariusią padėtį sureagavo ir Europos Komisija (EK), kuri antradienį paragino Rusiją nutraukti veiksmus prieš Lietuvos vežėjus.

„Užsienio reikalų ministerija iš karto sureagavo ir pradėjo šią informaciją siųsti tiek į EK, tiek į Pasaulio prekybos organizaciją (dėl TIR situacijos). Trečiadienį dar kartą perkalbėjau su žemės ūkio ministru, su muitinės vadovu, su susisiekimo ministru. Taigi Vyriausybė išties reaguoja“, – sakė D. Grybauskaitė.

Pasak prezidentės, Rusija vengia pateikti oficialų paaiškinimą dėl susidariusios padėties.

Lietuvos vežėjų asociacijos „Linava“ vadovo teigimu, neoficialiais duomenimis, Rusija pratęsė apribojimus Lietuvos vežėjams iki pirmadienio.

Premjeras: veikiame išvien su ES

Tuo metu Vyriausybė dar kartą patikino, kad imasi visų priemonių, siekdama apginti Lietuvos ekonominius interesus ir išspręsti nuo praėjusios savaitės susidariusią situaciją, kai Rusija Lietuvos vežėjams pradėjo taikyti išskirtinai nuodugnios patikros priemones savo muitinėse.

„Rusijos veiksmus vertiname kaip nepagrįstus ir akivaizdžiai diskriminacinius. Džiaugiuosi, kad sulaukėme tinkamo dėmesio iš Europos Sąjungos (ES) institucijų. Tikiuosi, kad veikdami išvien su ES pasieksime, kad Rusija nutrauktų savo ydingą praktiką“, – sako Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Lietuvos Vyriausybės vadovas atkreipė dėmesį į tai, kad Užsienio reikalų ministerija (URM) ir kitos institucijos palaiko nuolatinius kontaktus su atitinkamomis institucijomis Rusijoje siekiant gauti kuo daugiau informacijos ir paaiškinimų.

Kaip teigiama pranešime, dėl Rusijos diskriminacinių veiksmų Lietuvos Vyriausybė kreipėsi į atsakingas Europos Komisijos (EK) institucijas, informavo apie susiklosčiusią padėtį aukštus ES ir EK pareigūnus bei sulaukė pagalbos. Už muitus ir prekybą atsakingi EK komisarai Algirdas Šemeta ir Karelas De Guchtas bendru laišku kreipėsi į Rusijos ekonomikos ministrą ir muitinės vadovą. Rusija oficialiai paraginta nutraukti sugriežtintos patikros procedūras Lietuvos vežėjams, įspėjant, kad jos gali prieštarauti Pasaulio prekybos organizacijos, kurios  nare neseniai tapo Rusija, reikalavimams.

Vyriausybės įpareigojimu URM sudarė tarpžinybinę darbo grupę, kuri analizuoja informaciją ir derina valstybės institucijų veiksmus siekiant nutraukti Lietuvos vežėjų diskriminavimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.