Verslas

2013.09.18 13:17

Rusijos pareigūnų pasiaiškinimai – tarsi pasityčiojimas

DELFI.lt 2013.09.18 13:17

Nors pasienyje su Rusija nutįsusios kilometrinės transporto eilės, genda maisto produktai, tačiau oficialūs Rusijos pareigūnų pasisakymai šiuo klausimu skamba kaip pasityčiojimas.

Nors pasienyje su Rusija nutįsusios kilometrinės transporto eilės, genda maisto produktai, tačiau oficialūs Rusijos pareigūnų pasisakymai šiuo klausimu skamba kaip pasityčiojimas.

Kaliningrado srities gubernatorius Nikolajus Cukanovas antradienį per regiono ministrų kabineto posėdį pareiškė, kad mažiausiai vienas pasienio kirtimo postas ties Rusijos ir Lietuvos siena yra laisvas.

„Užvakar važiavome per Kuršių Neriją, ten laisva buvo vakar, užvakar, per išeigines, – N. Cukanovą cituoja Rusijos informacinė agentūra „Regnum“. – Krovininiai automobiliai tikrinami įprastu režimu“.

Gubernatorius taip pat pažymėjo, kad Kaliningrado srities muitinė neigia, jog Rusijos ir Lietuvos pasienyje taikomas specialus režimas. „Privačiuose pokalbiuose paaiškėja, kad pervežėjai atsisako vežti krovinius iš Lietuvos, tačiau konkrečių pavyzdžių niekas nepateikė. Jeigu yra tokie faktai, spręskite atskirai kiekvieną konkretų atvejį“, – pareiškė gubernatorius.

DELFI primena, kad nuo praėjusio ketvirtadienio ryto Rusijos muitininkai lietuviškos kilmės kroviniams ėmė taikyti nuodugnią patikrą. Tai reiškia, kad iškraunamas visas vilkikas ir tikrinamas vežamų prekių žymėjimas, svoris, gali būti imami prekių bandiniai ir tiriami keletą savaičių.

Dėl tokios situacijos vežėjai vengia vežti lietuviškus krovinius į Rusiją. Nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ skaičiuoja, kad viena prastovos diena įmonėms kainuoja 2 mln. Lt.

Tačiau vežėjai nėra vieninteliai, kurie šiuo metu turi problemų su Rusija. Pirmadienį buvo paskelbta ir apie griežtesnę lietuviškų pieno produktų kontrolę.

Taip pat ne vieną savaitę lengvieji automobiliai su lietuviškais numeriais negali įprastai kirsti sienos su Kaliningrado sritimi. Motyvuojant sistemos trikdžiais pasienyje lietuviams tenka palaukti ir visą parą.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius oficialiai kreipėsi ES institucijų pagalbos, tačiau kol kas bent jau viešų priemonių imtasi nebuvo.