Verslas

2013.09.18 09:39

Seimas imasi įgyvendinti KT sprendimą dėl atlyginimų atstatymo

ELTA2013.09.18 09:39

Seimas po pateikimo pritarė siūlymui nebetaikyti sumažintų pareiginių algų koeficientų ir priedų už kvalifikacines klases.

Seimas po pateikimo pritarė siūlymui nebetaikyti sumažintų pareiginių algų koeficientų ir priedų už kvalifikacines klases.

Antradienį finansų ministras Rimantas Šadžius Seimui pristatė tai numatančias Valstybės tarnybos įstatymo ir kai kurių lydinčių įstatymų pataisas. Jos parengtos atsižvelgiant į Konstitucinio Teismo 2013 m. liepos 1 d. nutarimą „Dėl įstatymų nuostatų, kuriomis nustatyti sumažinti valstybės tarnautojų ir teisėjų atlyginimai valstybėje susidarius itin sunkiai ekonominei, finansinei padėčiai, atitikties Lietuvos Respublikos Konstitucijai“.

Šiuo metu apskaičiuojant valstybės tarnautojų ir teisėjų darbo užmokestį taikomi sumažinti valstybės tarnautojų ir teisėjų pareiginių algų (atlyginimų) koeficientų, valstybės tarnautojų priedų už kvalifikacines klases, statutinių valstybės tarnautojų priedų už kvalifikacines kategorijas dydžiai.

Teikiamuose įstatymų projektuose siūloma netaikyti sumažintų valstybės tarnautojų ir teisėjų pareiginių algų (atlyginimų) koeficientų, valstybės tarnautojų priedų už kvalifikacines klases, statutinių valstybės tarnautojų priedų už kvalifikacines kategorijas dydžių. Nuo 2013 m. spalio 1 d. ketinama pripažinti netekusiomis galios įstatymų nuostatas, kurias Konstitucinis Teismas pripažino prieštaraujančiomis Konstitucijai.

Siūloma, kad priedas už trečią kvalifikacinę klasę sudarytų nebe 10, bet 15, už antrą kvalifikacinę klasę – nebe 20, bet 30, už pirmą kvalifikacinę klasę – nebe 30, bet 50 procentų pareiginės algos.

Taip pat siūloma grąžinti galiojusius pareiginių algų koeficientus, kurie buvo sumažinti asmenims, turintiems didesnę nei 10 pareigybių kategoriją.

Numatoma, kad pataisos įsigaliotų 2013 m. spalio 1 d.

Projektui po pateikimo pritarė 72, prieš balsavo 18, susilaikė 23 Seimo nariai.

Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Socialinių reikalų ir darbo komitetas, numatoma svarstymo plenariniame posėdyje data – rugsėjo 19 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.