Verslas

2015.09.08 13:45

Rusijos patikros – ir lenkiškai produkcijai

DELFI.lt2015.09.08 13:45

Lenkija pasiryžusi tikrinti kiekvieną Rusijai skirtą produktų partiją. Toks sprendimas priimtas po Lenkijos vyriausiojo veterinarijos gydytojo susitikimo su specialistais iš Rusijos federalinės vartotojų teisių gynimo tarnybos, praneša Rusijos žiniasklaida.

Lenkija pasiryžusi tikrinti kiekvieną Rusijai skirtą produktų partiją. Toks sprendimas priimtas po Lenkijos vyriausiojo veterinarijos gydytojo susitikimo su specialistais iš Rusijos federalinės vartotojų teisių gynimo tarnybos, praneša Rusijos žiniasklaida.

Lenkijos veterinarijos tarnybos pasirengusios kruopščiai tikrinti kiekvieną į Rusijos teritoriją eksportuojamų maisto produktų partiją. Tokių priemonių Lenkija imasi siekdama sureguliuoti „maisto produktų konfliktą“ su Rusija bei užkirsti kelią visiško draudimo įvedimui. Apie tai pranešė informacijos portalas polandinfo.ru.

Susitarimas dėl eksporto į Rusiją kontrolės schemos pakeitimo buvo pasiektas per susitikimą, kuriame dalyvavo Lenkijos vyriausias veterinarijos gydytojas ir Rusijos federalinės vartotojų teisių gynimo tarnybos specialistai. Priminsime, kad Lenkijos vyriausias veterinarijos gydytojas Januszas Zwiаzekas, siekdamas išspręsti kilusius nesutarimus, specialiai nuvyko į Maskvą.

Verta pažymėti, kad Rusijos sostinę šią savaitę aplankys dar vienas pareigūnas, kuruojantis šią sritį – tai Lenkijos žemės ūkio ir kaimo plėtros viceministras Tadeuszas Nalewajkas. Jo vizito tikslas tas pats – užkirsti kelią galimam „prekybos karui“.

Rusijos atstovai jau sušvelnino derybų toną. Štai Rusijos ambasadorius Lenkijoje Aleksandras Aleksejevas vietos gamintojų produkcijos kokybę vertina labai palankiai.

„Lenkijos žemės ūkio plėtra yra sėkminga. Sėkmė slypi tame, kad auga lenkiškų maisto produktų eksportas į įvairias šalis, įskaitant ir Rusiją. Maisto produktai – aukštos kokybės. Tai reiškia, kad į Rusiją šiuo metu eksportuojamos prekės, atitinkančios bendrai priimtus standartus“, - A. Aleksejevą cituoja „Polskie Radio“.

Priminsime, kad maisto produktų konfliktas kilo dėl nekokybiškos produkcijos partijos su perklijuotomis lenkiškomis etiketėmis. Vietos pareigūnai ir verslininkai ne juokais išsigando, jog gali būti visiškai uždrausta įvežti prekes ir daro viską, kas įmanoma, kad to būtų išvengta.

Lenkijoje vyrauja nuomonė, jog sugriežtinta jų prekių eksporto kontrolė – Rusijos valdžios mėginimas savuosius gamintojus apsaugoti nuo bereikalingų konkurentų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.