Verslas

2015.02.12 21:36

Ministras: oficialios informacijos apie sugriežtintą pieno eksportą į Rusiją nėra

ELTA2015.02.12 21:36

Lietuva iš Rusijos nėra gavusi oficialios informacijos apie sugriežtintą pieno produktų eksportą, pirmadienį pranešė žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna.

Lietuva iš Rusijos nėra gavusi oficialios informacijos apie sugriežtintą pieno produktų eksportą, pirmadienį pranešė žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna.

„Kol kas dar niekaip nevertiname, nes dar oficialios informacijos nesame gavę. Kai gausime ją, tada ir vertinsime, o, be abejo, tinklalapyje yra gautas tiesiog neoficialus tekstas“, – po Vyriausybės pasitarimo sakė žemės ūkio ministras.

Kalbėdamas apie itin kruopštų Lietuvos vilkikų tikrinimą Rusijos pasienyje, ministras siūlė ieškoti kompromiso. Jis taip pat nesiėmė vertinti, kokį nuostolį patirtų Lietuvos pienininkai dėl pieno produktų eksporto sustabdymo.

Informacijos apie sugriežtintą lietuviškų pieno produktų eksportą į kaimyninę Rusiją teigė neturįs ir premjeras Algirdas Butkevičius.

„Tai mes šitą informaciją išnagrinėsime ir tikrai priimsime artimiausiu metu sprendimus. Kol kas dar neturiu visos informacijos ir negalėčiau šiandien dar to komentuoti“, – sakė jis.

Tuo tarpu užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius situaciją dėl susidariusių eilių Rusijos Lietuvos pasienyje pavadino netoleruotina, priminė, kad Rusijai yra išsiųsta nota.

„Gera žinia ta, kad mes tuos kanalus pajungiame, turime visišką supratimą ir komisaro laiškas buvo įteiktas muitinės vadovui, Prekybos direktorato ekspertai taip pat tuos klausimus kelia su kolegomis iš Rusijos. Taigi esame ne vieni- tai gera žinia. Bet bloga žinia, kad situacija nesitaiso ir, aišku, mes toliau to netoleruosime, stengsimės ne tik ją stebėti ir aiškintis priežastis, bet ir sieksime, kad pasibaigtų“, – kalbėjo Lietuvos diplomatijos vadovas.

Kalbėdamas apie pieno produktų į Rusiją įvežimo ribojimą, L. Linkevičius tokios informacijos nepatvirtino.

„Tokios oficialios informacijos nebuvo. Ji būtų nagrinėjama oficialia darbo tvarka. Tačiau tai nereiškia, kad turi vykti visiškas blokavimas“, – sakė L. Linkevičius.

Ministras neatmetė galimo Rusijos politinio spaudimo, tačiau kol kas negalėjo to teigti, nes neturėjo faktų.

„Žinant, kad tokie metodai taikomi kitų šalių atžvilgiu, Rusijos spaudimo galimybių neatmesčiau, nors negaliu to konstatuoti oficialiai“, – kalbėjo užsienio reikalų ministras.

Vyriausiasis Rusijos sanitaras pranešė, kad pieno produkcijos iš Lietuvos įvežimas į Rusiją apribotas dėl to, kad produktuose rasta tetraciklino.

Rusijos Federacija vidaus rinkoje stiprina pieno gaminių, įvežamų iš Lietuvos, kokybės ir saugumo kontrolę, pranešė naujienų agentūra ITAR-TASS. Tai agentūrai patvirtino Genadijus Oniščenka, Rusijos „Rospotrebnadzor“ vadovas ir vyriausiasis sanitarijos gydytojas.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) pirmadienį pranešė iš atsakingų Rusijos institucijų negavusi jokių oficialių pranešimų apie neatitikimus lietuviškoje pieno produkcijoje. VMVT taip pat informavo, kad šiuo metu nė vienai Lietuvos pieno perdirbimo įmonei eksporto apribojimai į Rusiją nėra įvesti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.