Naujienų srautas

Verslas2013.09.16 12:51

„Chevron“ pripažinta skalūnų dujų gavybos konkurso laimėtoja

15min.lt 2013.09.16 12:51

Aplinkos ministerijos komisija pirmadienį pripažino JAV energetikos kompaniją „Chevron“ skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos konkurso nugalėtoja, skelbia 15min.lt remdamasi naujienų agentūra BNS.

Aplinkos ministerijos komisija pirmadienį pripažino JAV energetikos kompaniją „Chevron“ skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos konkurso nugalėtoja, skelbia 15min.lt remdamasi naujienų agentūra BNS.

Kaip po komisijos posėdžio žurnalistams sakė aplinkos viceministrė ir komisijos pirmininkė Daiva Matonienė, „Chevron“ atitiko visas konkurso sąlygas, todėl komisija neturi teisinio pagrindo neskelbti jos nugalėtoja.

Galutinį sprendimą dar turės priimti Vyriausybė.

Žygaičių bendruomenės atstovas Jonas Nairanauskas 15min.lt sakė, kad bendruomenė greičiausiai kreipsis į teismą.

„Šitą poelgį, žinoma, vertiname labai blogai, – sakė J. Nairanauskas, paklaustas, ką mano apie Aplinkos ministerijos komisijos sprendimą. – Sprendimas atidaro bendrovei vartus į mūsų žemės gelmes. Reikia mums, aišku, susipažinti su visa esama situacija, paaiškinti žmonėms. Viskas veda link teismų.“

Vienas pagrindų bylinėtis, anot J. Nairanausko, galėtų būti politikų spaudimas: „Politinė taryba, o po to ir premjeras iš anksto jau pranešdavo, kad „Chevron“ bus paskelbtas konkurso nugalėtoju. Tai reikia suprasti kaip išankstinį spaudimą komisijos nariams, kurie, matomai, ir išsigando, jie išsigandę priėmė šitą sprendimą. Buvo atliktas labai didelis gąsdinimo procesas, buvo pašalintas iš pareigų Geologijos tarnybos vadovas.“

Ministras Pirmininkas kliūčių nemato

Premjeras Algirdas Butkevičius nemato kliūčių, dėl kurių Vyriausybė neišduotų leidimo bendrovei „Chevron Exploration & Production Lietuva“ naudoti tradicinių ir išsklaidytųjų angliavandenilių išteklius Šilutės–Tauragės plote, ir pabrėžia, kad šis procesas yra per ilgai užsitęsęs.

Tokią poziciją Vyriausybės vadovas išsakė pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo.

„Laukiame sprendimo. Nematau jokių kliūčių ir manau, kad šis procesas jau ir taip per ilgai užsitęsęs“, – teigė jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi