Verslas

2013.09.16 11:46

A. Kubiliaus receptas, kaip teisingai atkurti atlyginimus

Vytenis Radžiūnas, LRT.lt2013.09.16 11:46

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius pasiūlė priimti naujus įstatymo projektus, kuriuose būtų nustatyti nebe kriziniai valstybės tarnybos, politikų ir teisėjų atlyginimų koeficientai. Tam esą reikėtų išleisti apie 100 mln. litų.

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius pasiūlė priimti naujus įstatymo projektus, kuriuose būtų nustatyti nebe kriziniai valstybės tarnybos, politikų ir teisėjų atlyginimų koeficientai. Tam esą reikėtų išleisti apie 100 mln. litų.

„Nesitaikstydami su savanaudiška niekuo neveikimo Vyriausybės doktrina, siūlome iki spalio 1-osios priimti mūsų parengtus ir įregistruotus įstatymo projektus. Juose būtų nustatyti nebe kriziniai valstybės tarnybos, politikų ir teisėjų atlyginimų koeficientai, numatant 30 proc. jų sumažinimo krizės laikotarpio atstatymą. T.y. atstatant tik 30 proc. to, kiek buvo sumažinta“,– pirmadienį pasiūlė A. Kubilius.

Anot Tėvynės sąjungos-Krikščionių demokratų partijo pirmininko, koeficientai tuomet būtų didesni nei buvo krizės laikotarpiu, bet būtų mažesni už 2008-aisiais dar iki krizės nustatytus koeficientus.

Tokiam koeficientų padidinimui, A. Kubiliaus skaičiavimais, reikėtų išleisti apie 100 mln. Lt kitų metų biudžete. „Tokiu atveju mes matome visas galimybes ir siūlome bazinę mėnesinę algą padidinti nuo 450 iki 475 Lt“, – pridūrė A. Kubilius.

Anot jo, tai yra vienintelis kelias padidinti atlyginimus ir mažiau uždirbantiems valstybės tarnautojams, „kad ir jie pajustų, jog krizė baigėsi“. 

„Tam, mūsų skaičiavimai rodo, reikėtų taip pat apie 100 mln. kitų metų biudžete. Taigi, tą pačią 230 mln. litų sumą būtų galima išleisti, kad valstybės tarnautojų atlyginimai būtų solidariai didinami tiek, kiek leidžia po krizės pagerėjusi finansinė situacija. Tai leistų išvengti situacijos, kad atlyginimai po krizės didėtų tik ministrams, premjerui ir kitiems aukštai apmokamiems valstybės pareigūnams“,  – pažymėjo TS-LKD partijos pirmininkas.

LRT.lt primena, kad Konstitucinis Teismas nustatė, jog ekonominės krizės laikotarpiu sumažinti valstybės tarnautojų ir teisėjų atlyginimai turės būti atstatyti, o susidaręs skirtumas – kompensuotas.Vyriausybės skaičiavimu, tarnautojų bei teisėjų atlyginimų atstatymas bei kompensacijos valstybei kainuos apie milijardą litų.

Anot politologų, KT sprendimas dėl valstybės tarnautojų, pareigūnų ir teisėjų algų - akivaizdus kišimasis į šalies finansų politiką.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.