Verslas

2013.09.13 18:03

D. Grybauskaitė: finansinis stabilumas – visos ES interesas

Reda Gilytė, LRT Televizijos laida „Šiandien“, LRT.lt, ELTA2013.09.13 18:03

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, susitikusi su Nyderlandų finansų ministru ir Euro grupės vadovu Jeroenu Dijsselbloemu aptarė ekonominę padėtį euro zonos šalyse, Lietuvos pasirengimą įsivesti eurą.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, susitikusi su Nyderlandų finansų ministru ir Euro grupės vadovu Jeroenu Dijsselbloemu aptarė ekonominę padėtį euro zonos šalyse, Lietuvos pasirengimą įsivesti eurą.

Euro grupę sudaro bendrą ES valiutą įsivedusių šalių finansų ministrai, kurie sprendžia aktualiausius su euru susijusius klausimus. Ši grupė yra svarbi užtikrinant finansinį stabilumą ir skatinant ekonomikos augimą Europoje, taip pat ji turi rekomendacinį balsą dėl euro įvedimo valstybėse.

Pasak prezidentės, siekis įsivesti eurą įpareigoja mūsų šalį laikytis finansinės drausmės ir atsakingos fiskalinės politikos. Šalies vadovė teigia, kad ekonominė padėtis euro zonos šalyse vis dar yra sudėtinga, todėl reikia visų pastangų, kuriant stabilią ir augančią Europos ekonomiką.

Dalia Grybauskaitė pabrėžia, kad finansinis stabilumas neatsiejamas nuo bankų sektoriaus patikimumo. Tam tikslui kuriama Bankų sąjunga, kuri padės vykdyti veiksmingesnę bankų priežiūrą ir apsaugos mokesčių mokėtojus nuo papildomų išlaidų. ES Tarybai pirmininkaujanti Lietuva siekia, kad jau šiemet būtų susitarta dėl bendro bankų pertvarkymo mechanizmo.

Prezidentė taip pat pabrėžė, kad, siekiant užtikrinti tvarius viešuosius finansus ir didinti ES konkurencingumą, būtina toliau tęsti struktūrines reformas visose ES narėse.

Susitikime buvo aptarta ekonominė padėtis euro zonos šalyse, finansinė Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai darbotvarkė ir Lietuvos pasirengimas įsivesti eurą.

Pasak Prezidentės, siekis įsivesti eurą įpareigoja mūsų šalį laikytis finansinės drausmės ir atsakingos fiskalinės politikos.

Septyniolika euro zonos šalių vienijančios grupės finansų ministrai kartu su kolegomis iš kitų ES šalių dalyvauja Vilniuje vykstančioje Europos Sąjungos ekonomikos ir finansų ministrų (ECOFIN) taryboje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.