Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Vokietijos gamintojai plėšosi: ekologiški ar galingi pelningi automobiliai

Vokietijos kanclerė Angela Merkel atidarė pagrindinę Vokietijos automobilių parodą Frankfurte. Pagrindinis šių metų parodos tikslas – pristatyti ekologiškus ir mažus automobilius.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel atidarė pagrindinę Vokietijos automobilių parodą Frankfurte. Pagrindinis šių metų parodos tikslas – pristatyti ekologiškus ir mažus automobilius.

Europos Sąjunga siekia dar labiau sumažinti automobilių išmetamų į aplinką dujų kiekį iki 95 g/km, bet šis apribojimas yra sunkiai įgyvendinamas, ypač Vokietijos automobilių pramonei.

Nors atidarydama parodą A. Merkel teigė, kad per artimiausius šešerius metus Vokietijos gatvėmis turi riedėti apie milijoną ekologiškų elektra varomų automobilių, ji pripažino, kad tokie planai gali pakenkti automobilių pramonei, kuri daugiausiai uždirba gamindama galingas ir prabangias mašinas.

„Europa šiuo metu ieško augimo ir inovacijų šaltinių, kurie susiję su automobilių pramone. Todėl nėra prasmės apsiriboti viena kategorija arba skirti dėmesio tik mažiems automobiliams“, – sakė Vokietijos kanclerė.

Vokietijos automobilių pramonės asociacijos prezidentas Mattiasas Wissmanas teigė, kad gamintojai stengiasi gaminti ekologiškus automobilius, tačiau juos esą stabdo ir biurokratizmas, o šiuo metu – atvirkščiai – reikia impulsų inovacijoms.

Didžiausias vokiečių automobilių koncernas „Volkswagen“ iki 2016 metų pažadėjo išleisti 16 naujų elektra varomų automobilių modelių, tačiau, nepaisant visų naujovių, šie elektromobiliai ir hibridai dėl didelės kainos nėra populiarūs. Šiais metais užregistruota jų užregistruota mažiau nei 3 tūkst.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi