Verslas

2013.09.12 08:57

Pirmą kartą Lietuvoje vyks EUROFI forumas

ELTA 2013.09.12 08:57

Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai proga ketvirtadienį ir penktadienį Vilniuje vyks EUROFI finansų forumas. Toks forumas Lietuvoje rengiamas pirmą kartą.

Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai proga ketvirtadienį ir penktadienį Vilniuje vyks EUROFI finansų forumas. Toks forumas Lietuvoje rengiamas pirmą kartą.

Forume aukšto rango viešojo sektoriaus, centrinių ir visame pasaulyje žinomų komercinių bankų, asocijuotų verslo struktūrų atstovai, politikai ir nepriklausomi finansų ekspertai aptars galimybes, kaip stiprinant finansų sektoriaus stabilumą skatinti ES ekonomikos augimą.

„EUROFI forumas – tai unikalus renginys, generuojantis idėjas sprendimams, kuriais siekiame užtikrinti visos Europos finansinį stabilumą. Dėkojame forumo sielai Jacques de Larosiere už galimybę prisidėti prie šio renginio organizavimo Vilniuje. Nemažą dalį darbotvarkės klausimų sudarys aktualijos, įrašytos tarp pagrindinių Lietuvos pirmininkavimo prioritetų finansinių paslaugų srityje. Neabejoju, kad konstruktyvias diskusijas pratęsime kitą dieną vyksiančiame neformaliame ECOFIN tarybos posėdyje“, – sako finansų ministras Rimantas Šadžius.

Darbotvarkėje numatomi klausimai, kaip Bankų sąjungos vystymas ir su tuo susiję lūkesčiai, bankų gaivinimo ir pertvarkymo politikos klausimai, ilgalaikis ekonomikos augimo skatinimas (įskaitant investicijas į infrastruktūrą bei galimybes gerinti mažų ir vidutinių įmonių kreditavimą) ir kitos aktualijos.

Renginį organizuoja EUROFI mokslinis forumas kartu su Finansų ministerija, Lietuvos banku ir Investuotojų forumu. Numatoma, kad į jį atvyks daugiau nei 500 dalyvių. Tokio masto ir svarbos renginys Lietuvoje organizuojamas pirmą kartą.

EUROFI forume finansinių paslaugų sektoriaus ir valdžios institucijų atstovai keičiasi informacija, įžvalgomis ir nuomonėmis. Siekiama, kad šios diskusijos inicijuotų teisinius ar verslo sprendimus, kurie stiprintų ES finansų sektoriaus saugumą ir stabilumą.

EUROFI moksliniam forumui nuo 2000 m. vadovauja J. de Larosiere – buvęs Prancūzijos centrinio banko valdybos pirmininkas (1987–1993), Tarptautinio valiutos fondo vykdomasis direktorius (1978–1987), Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko prezidentas (1993–1998). Jis yra ir G30 organizacijos, vienijančios įtakingus pasaulio finansininkus ir akademikus, narys.