Verslas

2015.02.12 21:36

Premjeras iš D. Tusko atsakymo, ar Lenkija dalyvaus naujos elektrinės projekte, negavo

Rūta Lankininkaitė, LRT Televizijos laida „Panorama“2015.02.12 21:36

Premjeras Andrius Kubilius Varšuvoje su Lenkijos premjeru Donaldu Tusku aptarė dvišalius politinius ir ekonominius santykius ir regioninius energetikos projektus. Tačiau Lietuva ir šįkart negavo atsakymo, ar Lenkija dalyvaus naujos atominės jėgainės projekte.

Premjeras Andrius Kubilius Varšuvoje su Lenkijos premjeru Donaldu Tusku aptarė dvišalius politinius ir ekonominius santykius ir regioninius energetikos projektus. Tačiau Lietuva ir šįkart negavo atsakymo, ar Lenkija dalyvaus naujos atominės jėgainės  projekte.

Po susitikimo su Donaldu Tusku LTV „Panoramai“ Lietuvos premjeras sakė, kad, nepaisant kai kurių nesutarimų, bendri Lietuvos ir Lenkijos energetikos ir transporto projektai juda į priekį.

Iki 2015 metų tikimasi baigti elektros jungties tarp Lietuvos ir Lenkijos statybą, rengiama galimybių studija sujungti dujų tinklus. Tokie projektai, pasak Andriaus Kubiliaus, turi didelę įtaką viso Baltijos regiono saugumui.  

„Kalbame apie antro elektros tilto projektą ir dujų sistemų sujungimą dėl saugumo“, – sakė Lietuvos Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius.

Praėjusių metų pabaigoje Lenkija pasitraukė iš naujos atominės jėgainės projekto.

Lenkijos energetikos ministras yra sakęs, kad Lenkija galutinį savo sprendimą dėl tolesnio dalyvavimo projekte gali priimti, kai bus pasirašyta koncesijos sutartis su „Hitachi“. Jei šalis nutartų dalyvauti, ji būtų ketvirtoji regiono partnerė po Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

Paklaustas, ar gavo patvirtinimą, kad Lenkija dalyvaus atominės jėgaines projekte, A. Kubilius atsakė, jog tai – ne premjerų reikalai ir kad Lietuvos ir energetikos kompanijos apie tai kalbasi, į Lietuvą ketina atvykti ekspertai iš Lenkijos.          

Neformalus Andriaus Kubiliaus ir Donaldo Tusko susitikimas truko pusantros valandos. Vis dėlto LTV „Panoramos“ žurnalistams Donaldas Tuskas interviu duoti atsisakė. Andrius Kubilius tikėjosi, kad šiame neformaliame susitikime su Donaldu Tusku pavyks aptarti klausimus, kurie kelia emocijų ir nesusikalbėjimo, nors Premjeras teigė, esą jo darbo santykiai su D. Tusku visuomet buvo geri. Pastaruoju metu Lietuvos ir Lenkijos santykiai buvo įtempti dėl skirtingai vertinamos tautinių mažumų padėties.

Pasak A. Kubiliaus, abu premjerai sutarė sprendžiant nesutarimus dėl pavardžių rašymo ir švietimo  vadovautis Europos komisaro nurodymų tautinių mažumų klausimais ir stengtis abiems šalims rasti bendrą sutarimą.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.