Verslas

2013.09.10 11:28

Premjeras prognozuoja, kad šiluma Vilniuje bus pigesnė ne anksčiau nei 2016 m.

ELTA2013.09.10 11:28

Premjeras Algirdas Butkevičius prognozuoja, kad ketvirtadaliu mažesnių sąskaitų už šildymą vilniečiai gali tikėtis ne anksčiau kaip 2016 metais.

Premjeras Algirdas Butkevičius prognozuoja, kad ketvirtadaliu mažesnių sąskaitų už šildymą vilniečiai gali tikėtis ne anksčiau kaip 2016 metais.

Interviu LRT radijui Vyriausybės vadovas teigė, kad pigesnės šilumos jau šį šildymo sezoną gali sulaukti tų savivaldybių gyventojai, kurios spėjo pateikti paraiškas Ūkio ministerijai ir gauti finansavimą šilumos ūkio pertvarkai.

„Ryškus kainų sumažėjimas gali būti, pavyzdžiui, Vilniaus mieste 2016 m., kai mes vadinamąjį „trečiąjį tecą“ perimsime iš Vilniaus miesto savivaldybės į „Lietuvos energijos“ dispoziciją, ir ruošiamės tą įmonę stipriai pertvarkyti“, – antradienį sakė A. Butkevičius.

Pasak Premjero, ekspertų paskaičiavimais, šilumos kaina Vilniaus mieste galėtų sumažėti apie 25 proc. Esą tas pat planuojama ir su Kauno miesto savivaldybe.

„O kitais metais tikimės, kad tos savivaldybėse, kuriose šilumos kaina santykinai yra aukštesnė negu vidutinė Lietuvos kaina, teiks paraiškas gauti finansinę struktūrinę paramą iš ES. ir tikimės, kad per vienerius metus jie galės savo savivaldybėse kainas sumažinti“, – įsitikinęs Ministras Pirmininkas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.