Verslas

2013.09.09 19:10

A. Vassiliou: Europos jaunimas negauna darbui reikalingų įgūdžių

ELTA2013.09.09 19:10

Lietuvoje viešinčios Europos Komisijos narės Androulla Vassiliou teigimu, Europos jaunimui sėkmingai įsidarbinti trukdo reikalingų darbo rinkoje įgūdžių stoka.

Lietuvoje viešinčios Europos Komisijos narės Androulla Vassiliou teigimu, Europos jaunimui sėkmingai įsidarbinti trukdo reikalingų darbo rinkoje įgūdžių stoka.

Pasak už švietimą, kultūrą, daugiakalbystę ir jaunimą atsakingos eurokomisarės, studijų metu gaunami įgūdžiai ir gebėjimai neatitinka darbdavių poreikių. Tik išsprendus šią problemą galima tikėtis, kad jaunimo nedarbas sumažės.

„Esant tokiam jaunimo nedarbui yra visiškai nepriimtina turėti 1,5 milijono laisvų darbo vietų. Tai rodo, kad mes jauniems žmonėms nesuteikiame įsidarbinimui reikalingų įgūdžių. Turime pripažinti, kad egzistuoja turimų ir reikalingų įgūdžių neatitikimo problema“, – pirmadienį Seime vykusioje spaudos konferencijoje sakė A. Vassiliou.

Pasak eurokomisarės, Europos Sąjunga (ES) jaunimo nedarbo problemai skiria itin daug dėmesio. Jau startavo arba artimiausiu metu bus pradėtos vykdyti įvairios užimtumą skatinančios programos, kurių bene svarbiausia – „Erasmus+“. Ji pakeis iki šiol veikusias Mokymosi visą gyvenimą ir ES tarptautinės mobilumo švietimo srityje programas. Tikimasi, kad dėl apgalvotos struktūros ši programa bus veiksmingesnė ir ekonomiškesnė.

Pagal šią programą pirmiausia bus remiamas per ekonomikos krizę labiausiai nukentėjęs jaunimas – apie 4 mln. jaunųjų europiečių galės studijuoti, atlikti praktiką, mokytis arba savanoriauti užsienyje, už ES ribų. Pasak A. Vassiliou, per „Erasmus+“ taip pat bus siekiama pritraukti studentų iš kitų regionų ir taip užtikrinti studijų tarptautiškumą.

A. Vassiliou patikino, kad per artimiausius dvejus metus ES jaunimo įdarbinimo iniciatyvoms skirs 6 mlrd. eurų paramą, prie kurių taip pat prisidės ir struktūrinių fondų lėšos.

„Garantuosime, kad visi jaunuoliai iki 25-erių metų, baigę mokslus ar netekę darbo, per 4 mėnesius gautų darbo, studijų ar praktikos pasiūlymą“, – sakė A. Vassiliou.

Eurokomisarės teigimu, Europos Komisija aktyviai dirbs siekdama įgyvendinti dar vieną strateginį tikslą – pasiekti, kad iki 2020-ųjų metų 40 proc. Europos jaunimo turėtų aukštąjį išsilavinimą.

„Norėčiau pasidžiaugti, kad Lietuvos išsilavinimo rodikliai vieni geriausių“, – Seime sakė A. Vassiliou.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt