Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

V. Jukna: Lietuvoje šeimos ūkių yra, tačiau jie nepakankamai išsivystę

Lietuvai pirmininkaujant Europos Sajungos tarybai į neformalų susitikimą susirinko žemės ūkio ministrai. Antradienį Vilniuje vyksiančiame susitikime bus aptariamos šeimos ūkių perspektyvos, ir finansinė parama jiems.

Lietuvai pirmininkaujant Europos Sajungos tarybai į neformalų susitikimą susirinko žemės ūkio ministrai. Antradienį Vilniuje vyksiančiame susitikime bus aptariamos šeimos ūkių perspektyvos, ir finansinė parama jiems.

Neformalaus susitikimo išvakarėse Europos Sąjungos šalių žemės ūkio ministrai ir jų įgaliotiniai lankėsi gamyklose Kėdainiuose ir Kaune bei Felikso ir Virginijos Vaitelių ūkyje. Ūkininkai Pernaravos kaime, netoli Kėdainių, turi tris šimtus hektarų. F. Vaitelis sako, ir jis, ir du jo sūnūs sėkmingai  pasinaudojo Europos Sąjungos parama – palakstyti ir pasukti galvą dėl jos reikia, bet esą verta.

„Yra suteiktos galimybės šeimos ūkiams kurtis ir gyventi, aš nematau didelių problemų – reikia daug noro, pasiryžimo ir drąsos pradėti ūkininkauti“, – tikina ūkininkas F. Vaitelis.

Antradienį Vilniuje, neformaliame susitikime, Europos Sąjungos žemės ūkio ministrai aptars šeimos ūkio perspektyvas ir paramą jiems. Skaičiuojama, kad Lietuvoje šeimos ūkių yra apie 100 tūkstančių, jie paplitę ir Europos Sąjungoje. Tačiau augant gamybos našumui ir didėjant konkurencijai, žemės ūkio ir maisto sektoriuje per pastaruosius du dešimtmečius daugelyje Europos Sąjungos šalių šeimos ūkių mažėjo.

„Lietuvoje šeimos ūkių yra, tačiau jie dar nepakankamai išsivystę. Tikrai turime dėti visas pastangas, kad tokie ūkiai vystytųsi: ir per paramą, ir per įvairią kooperaciją, reikia skatinti kitais būdais tokių ūkių vystymąsi“, – teigia žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna.

„Šeimos ūkiai lengviau prisitaiko prie ekonominės padėties, taip pat jie gali tiekti natūralios, sveikos produkcijos ir padeda žmones išlaikyti jų gimtinėje. Pasinaudoję tam tikromis priemonėmis, technine ir finansine pagalba, jie galėtų plėtoti savo veiklą“, – aiškina Europos Sąjungos žemės ūkio ir kaimo plėtros komisaras Dacianas Ciolosas.

Susitikime ketinama aptarti ir inovacijų taikymą šeimos ūkiuose, vietinės maisto rinkos kūrimą. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja 2014 metus paskelbė Tarptautiniais šeimos ūkininkavimo metais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi