Verslas

2013.09.09 12:34

V. Uspaskicho šeimos fabrikas pristatomas kaip pavyzdys Europai

Į Lietuvoje viešinčių Europos Sąjungos (ES) žemės ūkio ministrų darbotvarkę įtrauktas ne tik ekologinio ūkio, bet ir Darbo (leiboristų) partijos ilgamečio vado Viktoro Uspaskicho šeimai priklausantis Kėdainių konservų fabrikas. Kvietime žurnalistams šis fabrikas buvo pristatytas kaip atitinkantis aukščiausius gamybos standartus.

Į Lietuvoje viešinčių Europos Sąjungos (ES) žemės ūkio ministrų darbotvarkę įtrauktas ne tik ekologinio ūkio, bet ir Darbo (leiboristų) partijos ilgamečio vado Viktoro Uspaskicho šeimai priklausantis Kėdainių konservų fabrikas. Kvietime žurnalistams šis fabrikas buvo pristatytas kaip atitinkantis aukščiausius gamybos standartus.

Pats Lietuvos žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna yra deleguotas Darbo (leiboristų) partijos.

„Kėdainių konservų fabrike ketiname parodyti modernias technologijas. Tikrai ten yra įdiegtos modernios technologijos. Tai norime parodyti ir savo svečiams“, – sakė ministras.

Pasiteiravus, ką mano apie kai kurių Seimo opozicijos narių kritiką, kad ministrai vežami į Darbo (leiboristų) partijos epicentrą, V. Jukna tai vadino politikavimu ne vietoje.

„Politikavimas čia tikrai ne vietoje, labai kviesčiau Seimo opoziciją atvykti į Vaitelių ūkį pasižiūrėti, kaip puikiai jis yra išsivystęs. Pažiūrėti, kokie gyvuliai. Čia yra viena iš geriausių limuzinų bandų Lietuvoje. Man atrodo, kad čia tas politikavimas, jog yra viename ar kitame regione, yra visiškai ne vietoje“, – prieš ministrų vizitą į fabriką kalbėjo V. Jukna.

Ministrų darbotvarkėje taip pat numatytas Vaitelių ekologinio galvijinkystės ūkio ir „Stumbro“ alkoholio gamyklos lankymas.

Rugsėjo 8–10 dienomis Lietuvoje vyksta neformalus ES žemės ūkio ministrų susitikimas, kurio pagrindinė tema yra šeimos ūkių perspektyvos globalizacijos kontekste. Pirmadienio renginiuose dalyvavo maždaug 20 ministrų.

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime vadovas Jurgis Razma savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje yra pasišaipęs iš šio vizito.

„DP ministras ES ministrus ir žurnalistus, žinoma, kviečia į savo partijos epicentrą, į Kėdainius, į DP atstovų valdomą konservų fabriką, dar į stiprių gėrimų įmonę, kur su atitinkama produkcija bus galima „užtvirtinti“ gerą įspūdį“, – rašė Seimo narys.

Iš tiesų kvietime žurnalistams registruotis į renginį buvo nurodyta, kad „Siekdami kuo plačiau supažindinti su Lietuvos žemės ir maisto ūkio gerosios praktikos pavyzdžiais, žiniasklaidos atstovus kviečiame apsilankyti Vaitelių šeimos ekologiniame gyvulininkystės ūkyje, aukščiausius gamybos standartus atitinkančiame Kėdainių konservų fabrike bei vienoje seniausių šalies bendrovių „Stumbras“.

DELFI primena, kad V. Uspaskichas savo valdytas koncerno „Vikonda“ bei jo grupei priklausančios bendrovės „Krekenavos pašarai“ akcijas perleido dukrai Laurai Blažytei.

Šiai grupei priklauso ir minėtas Kėdainių konservų fabrikas bei dar 19 įmonių, tarp jų: Krekenavos agrofirma, „Vikeda“, „Krekenava“, „Krekenavos pašarai“, Kėdainių konservų fabrikas.

DELFI primena, kad V. Uspaskicho šeimai priklausiusi įmonė „Krekenavos agrofirma“ 2006–aisiais buvo patekusi į skandalą, nes buvusi šios įmonės darbuotoja Dalia Budrevičienė teisme apkaltino, jog darbo užmokestis šioje įmonėje buvo mokamas „vokelyje“ ir prisiteisė kompensaciją dėl neteisėto atleidimo iš darbo.

Pats V. Uspaskichas Vilniaus apygardos teismo buvo pripažintas kaltu Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje ir nuteistas ketverių metų laisvės atėjimo bausme. Tiesa, šį teismo sprendimą jis ketina skųsti.