Verslas

2015.09.08 13:45

Mažesnių miestų kirpyklos turi savo gelbėtojus

Ugnė Karaliūnaitė, DELFI.lt2015.09.08 13:45

Nors mažesnius Lietuvos miestus nuolat skriaudžia tiek vidinė, tiek tarptautinė emigracija, vietiniai grožio salonai ir kirpyklos nesiskundžia. Siūlydami mažesnes kainas ir pakankamai gerą paslaugų kokybę jie klientų prisivilioja tiek iš užsienio, tiek iš Lietuvos didmiesčių.

Nors mažesnius Lietuvos miestus nuolat skriaudžia tiek vidinė, tiek tarptautinė emigracija, vietiniai grožio salonai ir kirpyklos nesiskundžia. Siūlydami mažesnes kainas ir pakankamai gerą paslaugų kokybę jie klientų prisivilioja tiek iš užsienio, tiek iš Lietuvos didmiesčių.

Sostinėje gyvenanti Agnė kas tris ar keturias savaites skuba į geležinkelio stotį. Mergina bent kartą per mėnesį keliauja į gimtuosius Šiaulius. Kelionės tikslas – ne tik aplankyti tėvus. Agnė iš anksto būna susitarusi apsilankyti kirpykloje.

„Kai reikia dažyti plaukus ir kirptis, važiuoju pas tėvus. Tėvai juokauja, kad yra dėkingi mano kirpėjai, nes kitaip taip dažnai negrįžčiau į namus“, – pasakojo šiuo metu Vilniuje gyvenanti mergina.

Agnė pasakojo, kad Šiauliuose kirpėjų paslaugomis naudojasi nuo neatmenamų laikų. Išvažiavusi studijuoti į sostinę ji ir toliau grįždavo į savo gimtąjį miestą kirptis ir dažytis plaukų.

„Vėliau išbandžiau apsikirpti Vilniuje ir man labai nepatiko. Lankiausi ir prabangiose kirpyklose. Pasiutau, kai daug sumokėjau, o dažai nusiplovė po savaitės. Vien už šaknų dažymą sumokėdavau apie 100 Lt. Galiukų pakirpimas – dar 80 Lt. Kai vieną kartą labai nujuodino plaukus, spjoviau ir vėl grįžau pas savo kirpėją Šiauliuose“, – prisipažino Agnė.

Dabar plaukus mergina susitvarko už 50 Lt.

Pašnekovė prasitarė, kad nuo sostinėje siūlomų kirpimo paslaugų ją atgrasė ne tik aukštos kainos, bet ir nežinojimas, ką už tą kainą gausi. Savo kirpėją Šiauliuose mergina jau seniai pažįsta ir žino, su kokiais plaukais paliks grožio saloną.

Mergina pasakojo, kad savo gimtajame mieste neatsisako pasidaryti ir manikiūro ar pedikiūro, kurie čia vėl mažiau kainuoja. Agnė skaičiavo, kad už manikiūrą su geliniu lakavimu sostinėje ji moka 70 Lt, Šiauliuose – 50 Lt. Pedikiūras atitinkamai jai kainuoja 150 Lt ir 90 Lt.

„Juk pas tėvus šiaip ar taip grįžtu, tai man apsimoka dar ir kirpyklos paslaugomis pasinaudoti“, – įsitikinusi pašnekovė.

Agnė – tik vienintelė iš gausybės paslaugų migrantų šalies viduje. DELFI kalbintų grožio salonų darbuotojai visoje šalyje, kaip susitarę, tvirtino, kad mažesnių miestų kirpyklose tokie klientai – gana svarbi verslo dalis.

Vyrus kerpa nuo 6 Lt

Ignalinoje įsikūrusių „Stiliaus namų“ savininkė Olga teigė, kad klientai į kirpyklą užsuka atvažiavę iš Kauno, Vilniaus ar Trakų. Moteris teigė, kad juos pasinaudoti kirpyklos paslaugomis šiame mieste vilioja ne tik kaina, bet ir kokybė.

„Viena kitą atitinka“, – tvirtino pašnekovė.

Minėtoje kirpykloje vyrų ir moterų kirpimas kainuoja 25 Lt. Plaukų dažymas – 60 Lt. Manikiūrą galima pasidaryti už 25 Lt.

Panevėžio „2x grožio salone“ dirbanti Reda teigė, kad suskaičiuoti klientams, kurie nebegyvena šiame mieste, bet nuolat lankosi pas ją, neužtektų rankų pirštų. Jie apsikirpti atvyksta iš Vilniaus, Šiaulių, Kauno.

Vyrus ir moteris kirpėja nukerpa už 15–25 Lt, plaukus dažo nuo 50 Lt.

Šiauliuose veikiančios D. Pučinskienės kirpyklos vadovė Danutė prasitarė, kad be Lietuvos gyventojų salone dažnai lankosi ir emigrantai.

„Jau tie, kurie žino, tai žino ir atvyksta. Jei iki išvykimo kirposi, tai ir dabar kerpasi“, – teigė ji.

Moteris teigė, kad jos kirpykloje kainos „kaip kaimuose“. Vyrai kerpami už 10 Lt, moterys – už 10–15 Lt.

Kėdainiuose kirpyklos paslaugų kainos taip pat stipriai nusileidžia didžiųjų miestų kainoms.

Kirpykloje „Dinastija“ dirbanti Diana pasakojo, kad vyriškas kirpimas kainuoja 15–30 Lt, moteriškas – 15–20 Lt. Plaukai dažomi su kirpyklos dažais už 30–50 Lt. Jei klientė pati atsineša dažus – 15 Lt.

Diana pasakojo, kad taip pat turi klientų, kurie Kėdainiuose nebegyvena, tačiau daugiausia tarp jų – emigrantų. Jie į Lietuvą sugrįžta iš Anglijos, Airijos, Vokietijos.

Jurbarko grožio salone „Auksinė garbana“ dirbanti Drąsutė teigė, kad klientai pas ją atvažiuoja iš beveik visų Lietuvos didmiesčių – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir pan.

„Praktiškai visi studentai sugrįžta. Grįžta ir vyresni žmonės, kurie jau išvažiavę iš Jurbarko. Grįžta ir emigrantai dėl įpratimo ir dėl kainos. Sugrįžę jie sako, kad ten be galo brangu ir kokybė nekokia“, – pabrėžė pašnekovė.

Moteris teigė, kad Jurbarke vyrai apsikirpti gali nuo 6 Lt iki 20 Lt. Moterys – nuo 10 Lt iki 30 Lt. Plaukus nusidažyti galima už 30–60 Lt.

„Kadangi esu jaunesnio amžiaus, man asmeniškai tokie klientai sudaro daugiau nei pusę“, – tvirtino Drąsutė.

Kirpėjus išmoko ir išleidžia į užsienį

Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentė Jolanta Mačiulienė sakė visiškai suprantanti gyventojus, kurie grįžta į mažesnius miestus pasinaudoti kirpimo paslaugomis. Pasak jos, regionuose kirpimo paslaugų kokybė nei kiek nenusileidžia didmiesčių, o kartais net lenkia.

„Iš kirpėjų regionuose jaučiamas didesnis aktyvumas. Jie nori save nuolat tobulinti, dalyvauja kursuose, mokymuose“, – kalbėjo pašnekovė.

Pasak jos, mažo miestelio kirpėjas gali būti vienodo profesionalumo su išskirtiniame grožio salone dirbančiu sostinės kirpėju.

„Regionų grožio paslaugų teikėjai neretai jaučiasi nepilnaverčiai prieš didmiesčių darbuotojus, užtat labiau investuoja į savęs tobulinimą, bet jie neteisūs. Jei atvažiuotų dirbti į didmiestį, jie greitai integruotųsi“, – komplimentus kolegoms dalijo J. Mačiulienė.

Asociacijos prezidentė svarstė, kad regionuose paslaugų kainas darbuotojai yra susimažinę, nes jie mano, kad vietiniai gyventojai paslaugų neįpirktų, tačiau jų naudojamos priemonės tikrai nėra pačios prasčiausios.

J. Mačiulienė taip pat prasitarė, kad vis dėlto regionuose grožio specialistų vis labiau trūksta. Dauguma dairosi į didmiesčius, o dalis – į užsienį.

„Tik išmokinam ir išvažiuoja į užsienį“, – teigė pašnekovė. Vis dėlto moteris pastebėjo, kad beveik visos į Angliją, Airiją ar Norvegiją išvažiavusios kirpėjos įsidarbina ne vietinių versluose, bet ir toliau dirba lietuviams emigrantams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.